12:27 | 15.05.12 | Նորություններ | 5263
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) Կապի թանգարանը, որը հիմնադրվել է 2012թ. ապրիլի վերջին, բացում է իր դռները այցելուների համար:
Էքսկուրսիաներին մասնակցելու համար պետք է մեկնարկի ժամին մոտենալ Կապի Թանգարան Ազատության պողոտա 24/1 հասցեում: Ստանալ լրացուցիչ տվյալներ թանգարանի աշխատանքի վերաբերյալ, ինչպես նաեւ դիմել խմբակային էքսկուրսիա կազմակերպելու համար կարելի է ուղարկել նամակ org@beeline.am էլեկտրոնային հասցեին:
«ԱրմենՏել-ը ուրախությամբ հրավիրում է այցելել մեր թանգարան դպրոցականներին, ուսանողներին եւ բոլոր նրանց, ովքեր հետաքրքրվում են կապի տեխնոլոգիաների զարգացմամբ: Կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաներն այսօրվա երիտասարդության համար դարձել են սովորական, սակայն այդ ծառայության ապահովումն` աշխատատար ու շատ հետաքրքիր գործ է: Պարբերաբար անցկացնելով անվճար էքսկուրսիաներ, մենք նպատակ ունենք ոչ միայն ներկայացնել այցելուներին, թե ինչպես է այսօր գործում կապը, այլեւ բացահայտել կապի պատմության փառավոր էջերը, պատմել մեր երկրի եւ մեր ընկերության նվաճումների մասին», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Կապի թանգարանում ներկայացված են  հեռախոսային կապի եւ “ԱրմենՏել” ընկերության զարգացման պատմությանը վերաբերող նյութեր, ինչպես նաեւ երկրում ներդրված կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ցուցանմուշներ: Թանգարանում ներկայացված ցուցանմուշները հնարավորություն են ընձեռում այցելուներին ծանոթանալ Հայաստանում հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների զարգացման պատմությանը, ինչպես նաեւ հայ կապավորների կյանքի ուշագրավ էջերին:

12:27 | 15.05.12 | Новости | 5275
Ереван/Медиамакс/. Музей связи, основанный в конце апреля 2012 года компанией АрменТел (торговая марка Beeline), открывает свои двери для посетителей.
Музей связи открыт для посещения каждую пятницу с 10.00 до 16.00. Вход в Музей – бесплатный. Каждую пятницу 2 раза в день с 10.00 до 12.00 и с 14.00 до 16.00 в Музее Связи проводятся экскурсии в сопровождении гида, сообщили в компании.
Для того, чтобы принять участие в экскурсии в сопровождении гида посетителям необходимо подойти к Музею Связи по адресу Азатутяна 24/1 в часы начала экскурсий. Получить дополнительную информацию о работе музея, а также обратиться для организации коллективной экскурсии можно, отправив письмо на электронный адрес: org@beeline.am
«Компания АрменТел с радостью приглашает школьников, студентов и всех тех, кто интересуется развитием технологий связи, в наш музей. Самые современные услуги связи стали для сегодняшней молодежи обычным делом, но обеспечение этого сервиса – достаточно трудоемкий и очень интересный процесс. Проводя регулярные бесплатные экскурсии, мы преследуем цель, не только показать посетителям нашего музея как функционирует связь сегодня, но и открыть для них славные страницы из истории связи, рассказать о достижениях нашей страны и нашей компании в этой сфере», – отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
В Музее Связи собраны предметы и материалы, связанные с историей развития телефонной связи в Армении в целом и компании АрменТел в частности, а также экспонаты, иллюстрирующие современные технологии связи, внедренные в стране. Экспозиция Музея позволяет посетителям ознакомиться с эволюцией технологий связи в Армении, с интересными страницами из жизни армянских связистов.