14:02 | 11.04.12 | Նորություններ | 5170
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոտ մեկ ամսից կմեկնարկի «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի երկրորդ փուլը, այսօր ասել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի (ՁԻՀ) տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Ծրագրի շրջանակներում համակարգիչները վաճառվում են ապառիկ կարգով՝ առանց կանխավճարի եւ վարկային տոկոսադրույքի: ՁԻՀ տնօրենի տեղեկացմամբ, ծրագրի առաջին փուլի ընթացքում նման ճանապարհով վաճառվել է 17 հազ. համակարգիչ, հաղորդում է Մեդիամաքս-ը:
Բագրատ Ենգիբարյանն ասել է, որ գործարկվող ծրագրի գործընկերներն են Dell, Asus եւ HP ընկերությունները, որոնց համակարգիչները Հայաստանի ողջ տարածքում վաճառելու են շուրջ 60 խանութներ:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանն ասել է, որ ծրագրի առաջին փուլը լուրջ առաջընթաց է ապահովել երկրում համակարգիչների եւ ինտերնետի օգտագործման առումով:

14:02 | 11.04.12 | News | 5152
Yerevan/Mediamax/. The second phase of “Computer for Everyone” program will start in Armenia in a month, said Director of Enterprise Incubator Foundation Bagrat Yengibaryan today.
The program provides selling of computers on loan without a prepayment and interest rate. As the Director of the Foundation stated 17 thousand computers have been sold over the first phase of the program.
Bagrat Yengibaryan said that Dell, Asus and HP which computers will be sold in 60 shops across Armenia are the partners of the program.
Advisor of the Armenian Minister of Economy Vahe Danielyan said that the first phase of the program ensured significant progress in terms of using computers and internet in the country.