14:02 | 11.04.12 | Նորություններ | 5170
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոտ մեկ ամսից կմեկնարկի «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի երկրորդ փուլը, այսօր ասել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի (ՁԻՀ) տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Ծրագրի շրջանակներում համակարգիչները վաճառվում են ապառիկ կարգով՝ առանց կանխավճարի եւ վարկային տոկոսադրույքի: ՁԻՀ տնօրենի տեղեկացմամբ, ծրագրի առաջին փուլի ընթացքում նման ճանապարհով վաճառվել է 17 հազ. համակարգիչ, հաղորդում է Մեդիամաքս-ը:
Բագրատ Ենգիբարյանն ասել է, որ գործարկվող ծրագրի գործընկերներն են Dell, Asus եւ HP ընկերությունները, որոնց համակարգիչները Հայաստանի ողջ տարածքում վաճառելու են շուրջ 60 խանութներ:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանն ասել է, որ ծրագրի առաջին փուլը լուրջ առաջընթաց է ապահովել երկրում համակարգիչների եւ ինտերնետի օգտագործման առումով:

14:02 | 11.04.12 | Новости | 3653
Ереван/Медиамакс/. Через месяц в Армении стартует второй этап программы «Компьютер для всех», сказал сегодня директор фонда Инкубатор предприятий Баграт Енгибарян.
Компьютеры в рамках программы продаются в кредит без предоплаты и кредитной ставки. Как сообщил директор Фонда, в ходе первого этапа программы было продано 17 тысяч компьютеров.
Баграт Енгибарян сказал, что партнерами программы являются компании Dell, Asus и HP, чьи компьютеры будут продаваться в 60 магазинах по всей территории Армении.
Советник министра экономики Армении Ваге Даниелян сказал, что первый этап программы обеспечил серьезный прогресс с точки зрения использования компьютеров и интернета в стране.