15:53 | 13.03.12 | Նորություններ | 5241
Երեւան: Մեդիամաքս: Սփյուռքի նախարարությունն այսօր գործարկել է “Հայկական Սփյուռքի վիրտուալ թանգարան” կայքէջը (www.armdiasporamuseum.com):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ասել է, որ եռալեզու կայքում (հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն) տեղադրված է համապարփակ տեղեկատվություն Սփյուռքի հայ համայնքների, հայկական կառույցների նախապատմության, գործունեության վերաբերյալ:
Կայքը պարունակում է նաեւ տեղեկատվություն համահայկական կազմակերպությունների, հոգեւոր եւ կրթամշակութային կառույցների գործունեության, հայկական հուշարձանների վերաբերյալ:
Բացի այդ, կայքում գործում է “ժամանակավոր ցուցասրահ” բաժինը, որը ժամանակ առ ժամանակ թարմացվելու է եւ ներկայացնելու է պատմամշակութային ժառանգությունը:
Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրել է, որ մինչեւ տարվա վերջ կգործարկվի նաեւ կայքի արեւմտահայերեն տարբերակը:

15:53 | 13.03.12 | News | 5243
Yerevan/Mediamax/. The Ministry of Diaspora launched the site of “Virtual Museum of the Armenia Diaspora” today (www.armdiasporamuseum.com).
Minister of Diaspora Hranush Hakobyan stated that the trilingual site (Armenian, English and Russian) contains full information on the Armenian communities of Diaspora, history of establishment of Armenian organizations and their activities, Mediamax reports.
The site also informs about all-Armenian organizations, activities of spiritual and cultural-educational institutions as well as monuments of the Armenian culture.
Hranush Hakobyan said that the version of the site in Western Armenian will also be launched till the end of the year.