15:53 | 13.03.12 | Նորություններ | 5241
Երեւան: Մեդիամաքս: Սփյուռքի նախարարությունն այսօր գործարկել է “Հայկական Սփյուռքի վիրտուալ թանգարան” կայքէջը (www.armdiasporamuseum.com):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ասել է, որ եռալեզու կայքում (հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն) տեղադրված է համապարփակ տեղեկատվություն Սփյուռքի հայ համայնքների, հայկական կառույցների նախապատմության, գործունեության վերաբերյալ:
Կայքը պարունակում է նաեւ տեղեկատվություն համահայկական կազմակերպությունների, հոգեւոր եւ կրթամշակութային կառույցների գործունեության, հայկական հուշարձանների վերաբերյալ:
Բացի այդ, կայքում գործում է “ժամանակավոր ցուցասրահ” բաժինը, որը ժամանակ առ ժամանակ թարմացվելու է եւ ներկայացնելու է պատմամշակութային ժառանգությունը:
Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրել է, որ մինչեւ տարվա վերջ կգործարկվի նաեւ կայքի արեւմտահայերեն տարբերակը:

15:53 | 13.03.12 | Новости | 5234
Ереван/Медиамакс/. Министерство диаспоры запустило сегодня сайт «Виртуальный музей армянской Диаспоры» (www.armdiasporamuseum.com).
Как сообщает Медиамакс, министр Диаспоры Грануш Акопян заявила, что на трехъязычном сайте (армянский, английский, русский) содержится полная информация об армянских общинах Диаспоры, стории создания армянских организаций и их деятельности.
На сайте имеется также информация о всеармянских организациях, деятельности духовных и культурно-образовательных структур, а также памятниках армянской культуры.
Грануш Акопян сообщила, что до конца года будет запущена также версия сайта на западноармянском языке.