17:24 | 12.10.11 | Նորություններ | 4368
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ի կողմից միջազգային կապուղու ձեռքբերման գաղափարը դեռեւս քննարկման առաջին փուլում է:
Այս մասին ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, ով «ԱրմԹեք Կոնգրես 2011» համաժողովում հանդես էր եկել «Համաշխարհային միտումները հեռահաղորդակցության ոլորտում» զեկույցով:
Բրունո Դյութուան տվյալներ էր ներկայացրել շարժական լայնաշերտ կապի օգտագործման շարունակական աճի մասին. 2011թ. առաջին կիսամյակում այդ ցուցանիշն աճել է 77 տոկոսով:
Ըստ համաշխարհային ցուցանիշների` յուրաքանչյուր հաճախորդի 3G մոդեմով իրականացված ներբեռնման/վերբեռնման միջին ամսական ծավալը կազմում է 2ԳԲ:
Հայաստանում Orange-ի ինտերնետ ծառայություններից օգտվողների պարագայում վերոհիշյալ ցուցանիշը 4 անգամ ավելի բարձր է. Ինտերնետ Հիմա ծառայության 67,000 բաժանորդներից յուրաքանչյուրն ամսական սպառում է միջինում 7-8ԳԲ:

17:24 | 12.10.11 | Новости | 4359
Ереван/Медиамакс/. Идея приобретения международного канала связи Orange Armenia находится на первичной стадии обсуждений.
Об этом сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа, выступивший на конференции «Армтек Конгресс 2011» с докладом «Мировые тенденции в сфере телекоммуникаций».
Бруно Дютуа представил данные о мировом росте пользования широкополосным мобильным интернетом, который в первом полугодии 2011г. составил 77%.
Глава Orange Armenia сказал, что показатели среднемесячного интернет-трафика (download и upload) у абонентов, пользующихся 3G модемами, составляет в среднем по миру 2 ГБ, в то время, как у абонентов Orange Armenia вышеупомянутый показатель почти в 4 раза превышает среднемировой уровень.
«Каждый из 67 тыс. абонентов услуги «Интернет Сейчас» ежемесячно потребляет 7-8 ГБ», - заметил Бруно Дютуа.