17:13 | 12.10.11 | Նորություններ | 5291
Երեւան/Մեդիամաքս/. Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայում (ԵԿՏԱ) այսօր «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ն ու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բացել են “Միկրոէլեկտրոնային սխեմաներ եւ համակարգեր” ամբիոնը:
2011թ. ամռանը կողմերը ստորագրել էին համագործակցության համաձայնագիր, որի շրջանակներում վերանորոգվեց ԵԿՏԱ-ի կողմից տրամադրված համապատասխան լսարանային տարածքը` այն համապատասխանեցնելով արդի ուսումնական պահանջներին եւ չափանիշներին:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության մշակած կրթական մոդելի համաձայն, նախատեսվում է ծրագրում ընդգրկել բարձր առաջադիմություն ունեցող, ընդհանուր կրթական առարկաներից հիմնարար գիտելիքներ ձեռք բերած` բակալավրական ծրագրի երկրորդ կուրսն ավարտող ԵԿՏԱ ՏՏ ֆակուլտետի ուսանողներին: Ընտրությունը կկատարվի «Սինոփսիս Արմենիայի», ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մասնագետների եւ ԵԿՏԱ առաջատար դասախոսների կողմից:
Ամբիոնի դասախոսներին պարբերաբար վերապատրաստելու առաքելությունը ստանձնել է «Սինոփսիս Արմենիա»-ն:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տարբեր ծրագրերի միջոցով աջակցել է կրթական ոլորտի զարգացմանը, գիտակցելով, որ այս օղակն է ժամանակի մարտահրավերներին դիմակայելու իրական լծակը: Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորը խրախուսում է բոլոր այն ջանքերը, որոնք ուղղված են երիտասարդ սերնդի զարգացմանը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:13 | 12.10.11 | Новости | 5575
Ереван/Медиамакс/. Компании Синопсис Армения и Виваселл-МТС открыли сегодня кафедру «Микроэлектронные схемы и системы» в Европейской образовательной региональной академии в Ереване.
Летом 2011 года стороны подписали соглашение о сотрудничестве, в рамках которого помещение, выделенное академией, было отремонтировано и приведено в соответствие с международными образовательными требованиями и стандартами.
Согласно образовательной модели, разработанной Синопсис, предполагается включить  в программу студентов с высокой успеваемостью, заканчивающих второй курс бакалавриата факультета информационных технологий.
Выбирать студентов будут специалисты Синопсис Армения, Виваселл МТС и старшие преподаватели академии. Синопсис Армения также взяла на себя обязательство по периодической переподготовке преподавательского состава кафедры.
«Виваселл-МТС содействовала развитию системы образования посредством различных программ, осознавая, что это и есть реальный рычаг противостояния вызовам современности. Лидирующий мобильный оператор Армении поощряет все те усилия, которые направлены на развитие молодого поколения”, - сказал гендиректор Виваселл-МТС Ральф Йирикян.