15:39 | 12.10.11 | Նորություններ | 4335
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) աջակցեց Երևանի Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի բարեկարգմանը:
Բարեգործական ծրագիրն ուղղված է դպրոցի և նրա հարակից տարածքի բարեկարգմանն, ինչպես նաև դասարանների վերանորոգմանը և նոր ուսումնական ծրագրերի կազմակերպմանը:
«Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի ներդրումն արվեստի զարգացման բնագավառում, թույլ է տալիս հավատալ, որ մեր օժանդակությունն արդյունավետ ազդեցություն կունենա մեր երկրի երիտասարդ երաժիշտների դաստիարակության վրա: Հայ դպրոցի կատարողական արվեստի պատիվն ու ճանաչումն ամբողջ աշխարհում պարտավորեցնում է մեզ շարունակական դարձնել այս բարի ավանդույթն ի շահ մեր երկրի, մեր երեխաների և մեր ապագայի»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

15:39 | 12.10.11 | Новости | 4350
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) оказал финансовую поддержку ереванской музыкальной школе имени Авета Габриеляна.
Благотворительный проект направлен на организацию работ по благоустройству здания и территории школы, ремонту и оборудованию классов, организации новых учебных программ.
«Значительный вклад школы имени Авета Габриеляна в развитие музыкального искусства позволяет верить, что наша помощь эффективно отразится на дальнейшем творческом воспитании молодого поколения музыкантов нашей страны. Почет и признание армянской школы исполнительского искусства во всем мире обязывает нас заботиться о продолжении этих славных традиций во благо нашей страны, наших детей, нашего будущего», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.