10:12 | 24.09.11 | Նորություններ | 2890
Orange-ի տվյալների բազայի անվտանգությունը առավելագույնս պաշտպանված է, իսկ բաժանորդների տվյալների պաշտպանությունը գտնվում է մշտական հսկողության ներքո, Մեդիամաքս-ին ասել է Օրանժ Արմենիա-ի մամուլի քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը:
Մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, որ սեւ շուկայում վաճառվում են բոլոր երեք օպերատորների բաժանորդների տվյալների բազաները, նա ասել է, որ Օրանժում չի գրանցվել արտաքին աշխարհից որևէ ներթափանցում կամ ներթափանցման փորձ դեպի օպերատորի համակարգ:
«Ինչ վերաբերվում է տվյալների հանրայնացմանը, ապա այդ փաստի ու դրան վերաբերող հանգամանքների քննությունը կիրականացնեն իրավասու մարմինները», - ասել է Օրանժ Արմենիա-ի մամուլի քարտուղարը:

10:12 | 24.09.11 | Новости | 2897
Безопасность базы данных Orange обеспечена максимальным образом, а защищенность данных абонентов находится под постоянным контролем, сказала Медиамакс пресс-секретарь Orange Armenia Лилит Мартиросян.
Комментируя сообщения о том, что на черном рынке продаются базы данных всех трех мобильных операторов Армении,  она сказала, что в Orange Armenia не наблюдалось проникновения или попыток проникновения в систему оператора.
«Что касается появления данных в публичном доступе, то расследованием данного факта и связанных с ним обстоятельств займутся уполномоченные органы», - сказала пресс-секретарь Orange Armenia.