15:42 | 23.09.11 | Նորություններ | 5143
Երեւան/Մեդիամաքս/. Անհնար է տիրանալ Beeline-ի բաժանորդային բազայի տեղեկատվությանը ինտերնետային հաքերական հարձակման միջոցով: Այս մասին Մեդիամաքս-ին այսօր ասել է ԱրմենՏել-ի մամուլի խոսնակ Անուշ Բեղլոյանը:
Մեկնաբանելով ԶԼՄ-ների տարածած լուրերն այն մասին, որ սեւ շուկայում վաճառվում են բոլոր երեք օպերատորների տվյալների բազաները` Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ ընկերության բաժանորդային բազայի գողությունը ինտերնետի միջոցով անհնար է, քանի որ բազան միացված չէ ցանցին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի ծառայությունից բաժանորդային բազայի գողության մասին տեղեկատվությունը չմեկնաբանեցին, իսկ Orange Armenia-ի մամուլի խոսնակը անհասանելի էր մեկնաբանությունների համար:

15:42 | 23.09.11 | News | 5153
Yerevan/Mediamax/. It’s impossible the lay hold of the information on the Beeline subscriber base through a hacker break-in on the Internet, the Spokesperson for ArmenTel Anush Begloyan told Mediamax about this today.
Commenting on the media reports according to which the databases of all the 3 Armenian mobile operators are sold on the black market, Anush Begloyan said that it’s impossible to steal the company’s database through the internet as it is not connected to the Network.
The VivaCell-MTS press service didn\'t comment on the information of the subscriber database theft and the Spokesperson for Orange Armenia was unreachable for comments.