15:42 | 23.09.11 | Նորություններ | 5143
Երեւան/Մեդիամաքս/. Անհնար է տիրանալ Beeline-ի բաժանորդային բազայի տեղեկատվությանը ինտերնետային հաքերական հարձակման միջոցով: Այս մասին Մեդիամաքս-ին այսօր ասել է ԱրմենՏել-ի մամուլի խոսնակ Անուշ Բեղլոյանը:
Մեկնաբանելով ԶԼՄ-ների տարածած լուրերն այն մասին, որ սեւ շուկայում վաճառվում են բոլոր երեք օպերատորների տվյալների բազաները` Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ ընկերության բաժանորդային բազայի գողությունը ինտերնետի միջոցով անհնար է, քանի որ բազան միացված չէ ցանցին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի ծառայությունից բաժանորդային բազայի գողության մասին տեղեկատվությունը չմեկնաբանեցին, իսկ Orange Armenia-ի մամուլի խոսնակը անհասանելի էր մեկնաբանությունների համար:

15:42 | 23.09.11 | Новости | 5172
Ереван/Медиамакс/. Невозможно завладеть информацией об абонентской базе Beeline посредством хакерского взлома через интернет, сказала сегодня Медиамакс пресс-секретарь Арментел Ануш Беглоян.
Комментируя сообщения СМИ о том, что на черном рынке продаются базы данных всех трех мобильных операторов Армении, Ануш Беглоян сказала, что кража абонентской базы компании через интернет невозможна, поскольку база не подключена к Сети.
В пресс-службе ВиваСелл-МТС не стали комментировать информацию о краже абонентской базы, а пресс-секретарь Orange Armenia была недосягаема для комментариев.