11:43 | 23.09.11 | Նորություններ | 6569
Երեւան/Մեդիամաքս/. Edge Gaming ընկերությունը «ԱրմենՏել» ՓԲԸ աջակցությամբ հայտարարում է ESWC (Electronic Sports World Cup) կիբեռսպորտի միջազգային առաջնության ընտրական փուլի անցկացման մասին:
Մրցումները կանցկացվեն FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6 խաղային մարզաձեւերում:
Առաջնությունը կանցկացվի 2 փուլով` սեպտեմբերի 24-25 Nexus համակարգչային ակումբում Pro evolution soccer 2011 եւ FIFA 11 ձեւերով եւ հոկտեմբերի 1-2 Congress հյուրանոցում` Counter-Strike եւ Call of Duty ձեւերով:
FIFA 11 խաղային մարզաձեւում լավագույն 2 խաղացողները կարժանանան գլխավոր մրցանակի` Ֆրանսիայում կայանալիք ESWC քառորդ եզրափակիչի ուղեգրերի:
Հայաստանում ESWC առաջնությանը մասնակցել ցանկացողները պետք է գրանցվեն  www.edge.am կայքում:
«Մեր ընկերության համար կիբեռխաղերի առաջնություններին սատարելը` եւս մի հնարավորություն է աջակցելու հայ երիտասարդների բազմակողմանի զարգացմանը: Համակարգչային նոր տեխնոլոգիաների զարգացմամբ ի հայտ է գալիս շփվելու նոր մշակույթ, երիտասարդները հետաքրքրվում են տեխնիկական առաջընթացի արդիական միտումներով, եւ համակարգչային սպորտը` բացառություն չէ: Վստահ եմ, որ ինտերնետի տարածմանը զուգահեռ Հայաստանում կբարձրանա նաեւ կիբեռխաղերի հանդեպ հետաքրքրությունը, իսկ մեր երիտասարդները կզբաղեցնեն պատվավոր տեղեր համաշխարհային առաջնությունների հաղթողների շարքում», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Հայ մարզիկների համար ESWC առաջնությանը մասնակցելը ոչ միայն հաճելի ժամանց է, այլեւ կիբեռսպորտի աշխարհում իրենց մասին հայտարարելու լավ հնարավորություն: Մենք ուրախ ենք համագործակցել ԱրմենՏել ընկերության հետ, որն այս տարի աջակցում է Հայաստանում համակարգչային խաղերի երկրորդ խոշոր առաջնությանը», - ասել է Edge Gaming ընկերության տնօրեն Էդգար Սահակյանը:
The Electronic Sports World Cup – համակարգչային խաղերի համաշխարհային հեղինակավոր առաջնություն է: Իր նշանակությամբ ESWC գավաթը զիջում է միայն WCG գավաթին: Մրցումներն անցկացվում են 2003 թվականից: 2011-ի հնգօրյա առաջնությունը կանցկացվի Փարիզի Դիսնեյլենդում:

11:43 | 23.09.11 | Новости | 6560
Ереван/Медиамакс/. Компания Edge Gaming при поддержке АрменТел (торговая марка Beeline) объявляет о проведении отборочного тура международного чемпионата по киберспорту - ESWC (Electronic Sports World Cup).
В рамках первенства будут проведены соревнования по играм FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6. Отборочный тур пройдет в два этапа: 24-25 сентября в компьютерном клубе Nexus по футбольному симулятору Pro evolution soccer 2011 и FIFA 11, и 1-2 октября в гостинице Congress по шутерам от первого лица Counter-Strike и Call of Duty.
Главным призом турнира станут путевки на четвертьфинал ESWC во Францию для двух лучших игроков в дисциплине FIFA 11.
Все желающие принять участие в первенстве ESWC в Армении должны пройти обязательную регистрацию на сайте www.edge.am.
«Поддержка чемпионатов по киберспорту для нашей компании еще одна возможность содействовать многогранному развитию армянской молодежи. С развитием новых компьютерных технологий в мире появляется новая культура общения, молодежь интересуется современными течениями технического прогресса и компьютерный спорт – не исключение. Я уверен, что с расширением Интернет проникновения, повысится  и популярность киберспорта в Армении, а наша молодежь займет почетное место среди победителей международных игровых дисциплин», - отметил  гендиректор АрменТел Игорь Климко.
«Для армянских игроков участие в ESWC - не просто возможность хорошо провести время, но и неплохой шанс заявить о себе всему миру киберспорта. Мы рады сотрудничеству с компанией «АрменТел», которая только за этот игровой сезон поддерживает уже второе крупное первенство по компьютерным играм в Армении», - отметил директор компании Edge Gaming Эдгар Саакян.
The Electronic Sports World Cup (Всемирный киберспортивный кубок) – престижное  мировое первенство по компьютерным играм. Кубок ESWC по значимости считается вторым после WCG. Чемпионат проводятся с 2003 года. В 2011 году пятидневное первенство пройдет в парижском Диснейленде.