11:43 | 23.09.11 | Նորություններ | 6569
Երեւան/Մեդիամաքս/. Edge Gaming ընկերությունը «ԱրմենՏել» ՓԲԸ աջակցությամբ հայտարարում է ESWC (Electronic Sports World Cup) կիբեռսպորտի միջազգային առաջնության ընտրական փուլի անցկացման մասին:
Մրցումները կանցկացվեն FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6 խաղային մարզաձեւերում:
Առաջնությունը կանցկացվի 2 փուլով` սեպտեմբերի 24-25 Nexus համակարգչային ակումբում Pro evolution soccer 2011 եւ FIFA 11 ձեւերով եւ հոկտեմբերի 1-2 Congress հյուրանոցում` Counter-Strike եւ Call of Duty ձեւերով:
FIFA 11 խաղային մարզաձեւում լավագույն 2 խաղացողները կարժանանան գլխավոր մրցանակի` Ֆրանսիայում կայանալիք ESWC քառորդ եզրափակիչի ուղեգրերի:
Հայաստանում ESWC առաջնությանը մասնակցել ցանկացողները պետք է գրանցվեն  www.edge.am կայքում:
«Մեր ընկերության համար կիբեռխաղերի առաջնություններին սատարելը` եւս մի հնարավորություն է աջակցելու հայ երիտասարդների բազմակողմանի զարգացմանը: Համակարգչային նոր տեխնոլոգիաների զարգացմամբ ի հայտ է գալիս շփվելու նոր մշակույթ, երիտասարդները հետաքրքրվում են տեխնիկական առաջընթացի արդիական միտումներով, եւ համակարգչային սպորտը` բացառություն չէ: Վստահ եմ, որ ինտերնետի տարածմանը զուգահեռ Հայաստանում կբարձրանա նաեւ կիբեռխաղերի հանդեպ հետաքրքրությունը, իսկ մեր երիտասարդները կզբաղեցնեն պատվավոր տեղեր համաշխարհային առաջնությունների հաղթողների շարքում», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Հայ մարզիկների համար ESWC առաջնությանը մասնակցելը ոչ միայն հաճելի ժամանց է, այլեւ կիբեռսպորտի աշխարհում իրենց մասին հայտարարելու լավ հնարավորություն: Մենք ուրախ ենք համագործակցել ԱրմենՏել ընկերության հետ, որն այս տարի աջակցում է Հայաստանում համակարգչային խաղերի երկրորդ խոշոր առաջնությանը», - ասել է Edge Gaming ընկերության տնօրեն Էդգար Սահակյանը:
The Electronic Sports World Cup – համակարգչային խաղերի համաշխարհային հեղինակավոր առաջնություն է: Իր նշանակությամբ ESWC գավաթը զիջում է միայն WCG գավաթին: Մրցումներն անցկացվում են 2003 թվականից: 2011-ի հնգօրյա առաջնությունը կանցկացվի Փարիզի Դիսնեյլենդում:

11:43 | 23.09.11 | News | 4750
Yerevan/Mediamax/. Edge Gaming Company with the support of ArmenTel (Beeline trademark) announces the qualifying round for the international Electronic Sports World Cup (ESWC).
Competitions in FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: Modern Warfare2, Counter Strike 1.6 games will be held within the framework of the tournament. The qualifiers will be held in two stages. The first round will be held on September 24-25 in Nexus Computer Club on Pro evolution soccer 2011 football stimulator and FIFA 11. The second round is due on October 1-2 in Congress Hotel. The participants will compete on First Person Shooters -Counter Strike and Call of Duty.
The best two gamers in FIFA 11 discipline will visit France to take part in ESWC quarter finals.
All those willing to participate in ESWC tournament in Armenia should register at www.edge.am.
“Supporting cyber sports championships is another opportunity for our company to bolster the development of the Armenian youth. A new culture of communication appears in the world with the development of new computer technologies. Young people get interested in modern trends of technical progress and the cyber sports is not an exception. I believe with the expansion of Internet penetration the popularity of cyber sports in Armenia will grow and our young people will take their worthy place among the winners of international games,” ArmenTel CEO Igor Klimko said.
“For Armenian gamers the participation in ESWC is not simply an opportunity to spend time but also a good chance to make them known throughout the cyber world. We are glad to cooperate with ArmenTel Company which supports already the second large cyber games championship during this game season,” Director of Edge Gaming Edgar Sahakyan said.
The Electronic Sports World Cup is a prestigious international game tournament. The ESWC is considered to be the second one after the World Cyber Games championship by its scale. The championship has been held since 2003. In 2009, a 5-day championship will be held in Paris Disney Land.