10:50 | 23.09.11 | Նորություններ | 3100
Երեւան/Մեդիամաքս/. Apple-ի կողմից երկար սպասված նորույթի` iPhone 5-ի շնորհանդեսը կարող է կայանալ արդեն հոկտեմբերի 4-ին:
All Things Digital ռեսուրսի տվյալներով, նոր սմարթֆոնի շնորհանդեսը կանցկացնի Սթիվ Ջոբսի ժառանգորդ, Apple-ի ներկայիս գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկը:
Սպասվող իրադարձության մասին լուրը ինտերնետ օգտագործողների ուշադրությունը սեւեռել է Քուկի անձին` հինգշաբթի օրը նրա անունը Google որոնողական համակարգում որոնման ամենահայտնի հարցումը դարձավ, գրում է BFM.ru-ն:
Ավելի վաղ նշվում էր, որ Apple-ը նախատեսում է iPhone-ը հոկտեմբերի 5-ին ցուցադրել: Միանգամից մի քանի հեղինակավոր պարբերականներ այդ միեւնույն ժամկետն էին նշում: Սակայն Apple-ում այդ տեղեկատվությունը ոչ մի պաշտոնական մեկնաբանություն չի ստացել:
Տեղեկություններն այն մասին, թե ինչպիսին է լինելու հաջորդ iPhone-ը, տարբեր են: Վարկածներից մեկի համաձայն, դա կլինի միանգամայն նոր սարքավորում, օրիգինալ դիզայնով, արբանյակի բարելավված նախագծով եւ 4-դյույմանոց Retina դիսփլեյով: Այլ աղբյուրները հակված են նորացված iPhone 4 տեսնել` iOS 5 օպերացիոն համակարգով, երկմիջուկային պրոցեսորով եւ 8 մեգապիքսել տեսախցիկով:

10:50 | 23.09.11 | Новости | 2244
Ереван/Медиамакс/. Презентация долгожданной новинки от Apple - смартфона iPhone 5 - может состояться уже 4 октября.
По данным ресурса All Things Digital, презентацию нового смартфона проведет преемник Стива Джобса, нынешний генеральный директор Apple Тим Кук.
Новость о грядущем событии привлекла к персоне Кука внимание интернет-пользователей: в четверг его имя стало одним из самых популярных новостных запросов в поисковой системе Google, пишет BFM.ru.
О том, что Apple планирует продемонстрировать iPhone 5 в октябре, сообщалось и ранее. Сразу несколько авторитетных изданий называли примерно одинаковые даты. Однако в самой Apple эти сообщения официально никак не комментировали.
Информация о том, каким будет следующий iPhone, разнится. По одной из версий, это будет совершенно новое устройство с порядковым номером «пять», оригинальным дизайном, улучшенной конструкцией антенны и 4-дюймовым Retina-дисплеем. Другие источники склонны ждать обновленный iPhone 4 - с операционной системой iOS 5, двухъядерным процессором и 8-МП камерой.