16:43 | 11.07.11 | Նորություններ | 2726
Երեւան/Մեդիամաքս/. Google-ի մշակումների գծով փոխտնօրեն Վիկ Գունդոտրան հայցել է Google+ սոցիալական ցանցի օգտատերերի ներողամտությունը` նամակագրական ծանուցումների համակարգում խափանումների համար:
Ինչպես գրում է Lenta.ru-ն` վկայակոչելով The Next Web-ը, անցած շաբաթ եւ կիրակի օրերին Google+-ի որոշ օգտատերեր էլեկտրոնային փոստի միջոցով տասնյակ միանման հաղորդագրություններ են ստացել այն մասին, որ սոցցանցի այլ օգտագործողներ իրենց ընկերների ցուցակում են ավելացրել:
Google+-ի իր անձնական էջում Գունդոտրան ներողամտություն է հայցել տուժած օգտատերերից: Նա ասել է, որ դրա պատճառն եղել է Google+-ի ներքին խափանումը:  «Մեզ մոտ ավարտվել է ծանուցումներին հետեւող` ծառայության համար սկավառակային տարածությունը”- ասել է նա, - “այդ իսկ պատճառով էլ համակարգը կրկին եւ կրկին ծանուցումներ էր ուղարկում»:
Գունդոտրան նաեւ հիշեցրել է օգտատերերին, որ Google+-ը դեռեւս թեստային ռեժիմով է աշխատում:
Google+-ի օգտատերերին ծանուցումներ են գալիս այն դեպքում, երբ իրենց ավելացնում են ընկերների շարքում, ուղարկում են հաղորդագրություններ կամ մեկնաբանություններ: Ծանուցումները կարելի է անջատել “Էջի կարգավորումներ” բաժնում:

16:43 | 11.07.11 | Новости | 2755
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент по разработкам Google Вик Гундотра принес пользователям социальной сети Google+ извинения за сбой в системе рассылки уведомлений.
Как пишет Lenta.ru cо ссылкой на The Next Web, за минувшие выходные некоторые пользователи Google+ получили по электронной почте десятки одинаковых сообщений о том, что их добавили в свои круги другие пользователи соцсети.
Гундотра на своей личной страничке в Google+ принес извинения пострадавшим пользователям. Он пояснил, что причиной стал внутренний сбой в Google+. «У нас кончилось дисковое пространство для сервиса, который следит за уведомлениями, - пояснил он, - поэтому система отправляла уведомления снова и снова».
Гундотра также напомнил пользователям, что Google+ пока работает в тестовом режиме.
Пользователям Google+ приходят уведомления, когда их добавляют в друзья, отправляют им сообщение или комментарий. Отключить уведомления можно в разделе «Настройки аккаунта».