13:25 | 16.06.11 | Նորություններ | 4852
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Orange Armenia ընկերությունը եւ Երեւանի քաղաքապետարանը N 3, 15, 16, 22 եւ 28 երթուղիների հինգ ավտոբուսներում գործարկել են անվճար Wi-Fi-ինտերնետ տրամադրելու պիլոտային ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է  Մեդիամաքսը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, ներկայացնելով նոր ծառայությունը, ասել է, որ «հանրային տրանսպորտում երթեւեկելը ավելի հետաքրքիր կլինի»: Նա հիշեցրել է, որ ընկերության նշանաբանն է` «Ինտերնետը մատչելի դարձնել բոլորի համար»:
Ավտոբուսներում տեղադրված Myfi 3G/Wi-Fi մոդեմին միաժամանակ կարող են միանալ 5 սարքեր, այդ թվում` պլանշետներ եւ սմարթֆոններ: Ապագայում Orange Armenia-ն մտադիր է ընդլայնել տրամադրվող ծառայությունները եւ մոդեմներ տեղադրել բոլոր ավտոբուսներում, ինչպես նաեւ մարդաշատ կանգառներում ու այգիներում:
Երեւանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանն ասել է, որ մայրաքաղաքում փողոցների ծանրաբեռնվածությունը բեռնաթափելու նպատակով այս տարի Չինաստանից Երեւան կբերվեն 150-200 նոր ավտոբուսներ:

13:25 | 16.06.11 | Новости | 4834
Ереван, 16 июня. /Медиамакс/. Компания Orange Armenia и мэрия Еревана запустили сегодня пилотную программу по предоставлению бесплатной беспроводной интернет-связи Wi-Fi в пяти автобусах, следующих маршрутами N 3, 15, 16, 22 и 28.
Как сообщает Медиамакс, представляя новую услугу, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал, что «проезд в общественном транспорте станет более интересным». Он напомнил, что девизом компании - «Сделать интернет доступным для всех».
К установленному в автобусах Myfi 3G/Wi-Fi модему могут одновременно подключаться пять устройств, в том числе планшеты и смартфоны. В дальнейшем Orange Armenia намерена расширить предоставляемые услуги и установить модемы во всех автобусах, а также на многолюдных остановках и в парках.
Начальник управления транспорта мэрии Еревана Генрик Навасардян сказал, что для разгрузки трафика в столице в этом году из Китая в Ереван будет доставлено 150-200 новых автобусов.