Երեւան/Մեդիամաքս/. Օրանժ Արմենիա-ն ավելացնում է գերարագ ինտերնետի ծավալները եւ անսահմանափակ ինտերնետի արագությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, ընկերության մարքեթինգի գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանն այսօր տեղեկացրել է, որ հունիսի 1-ից 6000 դրամ ամսական վճարով սակագնային պլանի բաժանորդները կստանան 2 ԳԲ գերարագ ինտերնետ (+1ԳԲ), 9000-ինը՝ 6 ԳԲ (+2ԳԲ), 11 000-ինը՝ 11 ԳԲ (+3ԳԲ), 20 000-ինը՝ 24 ԳԲ (+4ԳԲ):
Հունիսի 1-ից կավելանա նաեւ անսահմանափակ ինտերնետի արագությունը. 6000 դրամ սակագնային պլանի բաժանորդները գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո նախկին 128 ԿԲ/վ փոխարեն կօգտվեն 256 ԿԲ/վ արագությունից, իսկ մյուս սակագնային պլանների համար արագությունը 256-ի փոխարեն կկազմի 384 ԿԲ/վ: Նաեւ բոլոր սակագնային պլանների համար կրկնապատկվել է վերբեռնման (upload) ծառայությունը:
Ընկերության մարքեթինգի գծով տնօրենն այսօր հայտարարել է Օրանժ Արմենիա-ի ինտերնետ-ծառայությանը վերաբերող եւս 2 նորությունների մասին. Օրանժի բոլոր ինտերնետ բաժանորդները, որոնք կհասնեն ծառայություններից օգտվելու 12-րդ ամսին եւ վերակնքեն պայմանագիրը, կստանան ամսական 1 հավելյալ գիգաբայթ գերարագ ինտերնետ; բացի այդ, ընկերությունն այլեւս չի հաշվարկելու գիշերային ժամերին սպառված գերարագ ինտերնետի ծավալները. 02:00-8:00 ընկած ժամանակահատվածում գերարագ ինտերնետից անվճար օգտվելու համար բաժանորդները պետք է ամսական 1 անգամ իրենց Ինտերնետ Հիմա մոդեմից, MyFi-ից կամ Flybox-ից ուղարկեն NI բանալի բառը 111 համարին:
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան նշեց, որ Օրանժ Արմենիա-ն իր առաջարկներով հասանելի դարձրեց ինտերնետը տասնյակ հազարավոր մարդկանց համար, «եւ կարծում ենք՝ հիմա ճիշտ պահն է մեր բաժանորդներին առաջարկել թարմացված սակագնային պլաններ»: Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց նաեւ, որ ընկերության ինտերնետ-բաժանորդների թիվը հասել է 60 000-ի:

14:45 | 31.05.11 | Новости | 5019
Как сообщает Медиамакс, директор по маркетингу компании Арам Мкртчян сообщил сегодня, что с 1-го июня абоненты тарифного плана с ежемесячной оплатой в 6000 драмов получат 2Гб высокоскоростного интернета (+1Гб), в 9000 драмов - 6Гб (+2Гб), в 11 000 драмов - 11Гб (+3Гб),  в 20 000 драмов – 24Гб (+4Гб).
По словам Арама Мкртчяна, с 1-го июня повысится также скорость неограниченного интернета: абоненты тарифного плана с ежемесячной оплатой в 6000 драмов после истрачивании высокоскоростного трафика вместно прежней скорости в 128 кб/с получат 256 кб/с, а для остальных тарифных планов скорость с 256 повысится до 384 кб/с. Помимо этого, вдвое увеличится также скорость закачивания (upload).
Директор по маркетингу Orange Armenia объявил еще о двух новостях, касающихся интернет-абонентов. Все абоненты Orange, срок пользования интернет-услугами которых доходит до 12 месяцев, в случае перезаключения договора, ежемесячно будут получать один дополнительный гигабайт высокоскоростного интернета; кроме того, компания больше не будет учитывать объемы высокоскоростного трафика, потраченного в ночные часы. Для бесплатного пользования высокоскоростным интернетом с 02:00 до 8:00 абоненты должны раз в начале каждого месяца отравлять со своего USB-модема, устройств MyFi или Flybox ключевое слово NI на номер 111.
Гендиректор компании Бруно Дютуа отметил, что Orange Armenia своими услугами сделал интернет доступным для десятков тысяч людей, «и думаем, сейчас подходящее время для того, чтобы предложить нашим абонентам обновленные тарифные планы». Бруно Дютуа сообщил также, что число интернет-абонентов компании достигло 60 000.