16:50 | 15.03.11 | Նորություններ | 4165
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Գյումրիում կայացել է ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված “Վերածնունդ” ֆիլմաշարի շնորհանդեսը:
Ֆիլմաշարը ներկայացնում է նոր ժամանակներում վերածնվող Հայաստանի երրորդ հանրապետության բոլոր քաղաքները: Նկարահանումներն իրականացնում է Գյումրիի “Վան” հեռուստաստուդիան` “ԱրմենՏել” ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:
“Մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում, մենք շատ ենք կարևորում մեր ժողովրդի պատմա-մշակութային արժեքների պահպանումը: “Վերածնունդ” ֆիլմաշարը հենց այդպիսի նախագիծ է. այն ապագա սերունդների համար կհանդիսանա Հայաստանի երրորդ հանրապետության անցյալի և այսօրվա մասին պատմող մի հանրամատչելի տեսաձեռնարկ, որից օգտվելու աննախադեպ հնարավորություն կունենան բոլոր նրանք, ում տասնյակ տարիներ անց, կհետաքրքրի Հայաստան երկրի թե′ հին, և թե′ նորագույն պատմության ընթացքը”, - նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

16:50 | 15.03.11 | Новости | 4168
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Гюмри состояалась презентация многосерийного документального фильма «Возрождение», посвященного двадцатилетию независимости Армении.
Съемка фильма осуществляется гюмрийской телекомпанией «Ван» при финансовой поддержке «АрменТел». Фильм состоит из 12 частей, первая из которых посвящена Армении, а остальные - Еревану и 10 марзам страны.
«В программах корпоративной социальной ответственности нашей компании мы придаем большое значение сохранению историко-культурного наследия армянского народа. Цикл фильмов «Возрождение» является именно таким проектом: для будущих поколений он станет общедоступным видео-пособием, рассказывающим о прошлом и настоящем Третьей Республики. Уникальной возможностью воспользоваться этим пособием смогут все, кому через десятки лет будет интересна как древняя, так и новая история Армении», - отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.