16:50 | 15.03.11 | Նորություններ | 4165
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Գյումրիում կայացել է ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված “Վերածնունդ” ֆիլմաշարի շնորհանդեսը:
Ֆիլմաշարը ներկայացնում է նոր ժամանակներում վերածնվող Հայաստանի երրորդ հանրապետության բոլոր քաղաքները: Նկարահանումներն իրականացնում է Գյումրիի “Վան” հեռուստաստուդիան` “ԱրմենՏել” ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:
“Մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում, մենք շատ ենք կարևորում մեր ժողովրդի պատմա-մշակութային արժեքների պահպանումը: “Վերածնունդ” ֆիլմաշարը հենց այդպիսի նախագիծ է. այն ապագա սերունդների համար կհանդիսանա Հայաստանի երրորդ հանրապետության անցյալի և այսօրվա մասին պատմող մի հանրամատչելի տեսաձեռնարկ, որից օգտվելու աննախադեպ հնարավորություն կունենան բոլոր նրանք, ում տասնյակ տարիներ անց, կհետաքրքրի Հայաստան երկրի թե′ հին, և թե′ նորագույն պատմության ընթացքը”, - նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

16:50 | 15.03.11 | News | 4130
Yerevan/Mediamax/. Presentation of “Revival” serial documentary, devoted to Armenia’s twenty years of independence, took place in Gyumri today.
The film shooting was realized by Gyumri “Van” TV Company, given financial support of “ArmenTel”. The film consists of 12 parts, the first of which is devoted to Armenia, and the remaining ones – to Yerevan and 10 marzes of the country.
“In the programs of corporate social responsibility of our company, we attach great importance to preservation of historical-cultural heritage of the Armenian people. The series of “Revival” films is such a project: for future generations it will become a generally comprehensive video-manual, which will tell about the past and the present of the Third Republic. The unique opportunity to use this manual will be available for all, who in dozens of years will take interest in both the ancient and the modern history of Armenia”, head of Public Relations Service of “ArmenTel” CJSC Anush Begloyan stated.