Երեւան/Մեդիամաքս/. «Մեգա Պանտերա» ընկերությունը, որը գործունեություն է ծավալում MegaPay ապրանքանիշի ներքո, հայտարարել է WebMoney Transfer միջազգային էլեկտրոնային վճարային համակարգի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Մեգա Պանտերա»-ում, համագործակցության շրջանակներում WebMoney Transfer համակարգի հայաստանյան սպառողները կարող են իրենց էլեկտրոնային դրամապանակները լիցքավորել MegaPay ակնթարթային վճարումների համակարգի վճարային տերմինալների միջոցով:
Էլեկտրոնային դրամապանակը լիցքավորելու համար անհրաժեշտ է ընտրել «WebMoney» լոգոտիպով կոճակը, ներմուծել դրամապանակի ու բջջային հեռախոսի համարը եւ վճարում կատարել: Վճարումից հետո վճարողին կտվի կտրոն: Դրամապանակները կարելի է համալրել 360 վճարային տերմինալների միջոցով, որոնցից 283-ը տեղակայված են մայրաքաղաքում, 77-ը` ՀՀ խոշոր քաղաքներում եւ գյուղերում:
«Մենք շատ ուշադիր պատրաստվել ենք WebMoney Transfer-ի հետ համագործակցությանը, եւ մեզ համար մեծ պատիվ է Հայաստանում ներկայացնել մեծ անուն ունեցող ընկերություն: Հուսով ենք, որ համագործակցությունը կլինի երկարաժամկետ եւ փոխշահավետ: Մոտ ապագայում մեր համակարգում կընդգրկվեն նոր ծառայություններ, որոնք, հուսով ենք, օգտակար կլինեն մեր հաճախորդներին»,- ընդգծել է «Մեգա Պանտերա»-ի առեւտրային տնօրեն Գեորգի Խուրշուդյանը:
WebMoney Transfer վճարային համակարգը ստեղծվել է 1998թ.: Հիմնադրման օրվանից համակարգը բաց է ազատ սպառման համար բոլոր ցանկացողների կողմից աշխարհի ցանկացած կետում: Այսօր համակարգի գրանցումների թիվը գերազանցում է 12 մլն-ը: WebMoney Transfer-ը հաշվարկների միակ առցանց համակարգն է, որը վարում է ամենօրյա բաց վիճակագրություն:

11:55 | 23.12.10 | Новости | 4740
Ереван/Медиамакс/. Компания «Мега Пантера», ведущая деятельность под торговой маркой MegaPay, объявила о начале сотрудничества с международной электронной платежной системой WebMoney Transfer.
Как сообщили Медиамакс в «Мега Пантера», в рамках сотрудничества армянские пользователи системы WebMoney Transfer смогут пополнять свои электронные кошельки через платежные терминалы системы мометальных платежей MegaPay.
Для пополнения электронного кошелька необходимо выбрать кнопку с логотипом «WebMoney», ввести номер кошелька, мобильного телефона и оплатить. После оплаты плательщику будет выдан чек. Кошельки можно пополнить через 360 платежных терминалов, 283 из которых установлены в столице, 77 - в крупных городах и селах Армении.
«Мы очень тщательно готовились к сотрудничеству с WebMoney Transfer, и для нас большая честь представлять в Армении компанию с мировым именем. Надеемся, что сотрудничество будет долгосрочным и взаимовыгодным. В скором времени в нашу систему будут интегрированы новые услуги, которые, уверены, будут полезны нашим клиентам», - подчеркнул коммерческий директор «Мега Пантера» Георгий Хуршудян.
Платежная система WebMoney Transfer была создана в 1998 году. Со дня основания система открыта для свободного пользования всеми желающими в любой точке земного шара. Сегодня количество регистраций в системе превышает 12 млн. WebMoney Transfer – единственная онлайн система расчетов, которая ведет открытую ежедневную статистику.