16:12 | 23.11.10 | Նորություններ | 4901
Ընթացիկ տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աջակցությամբ նեոնատալ խնամքի սարքավորումներ են տեղադրվել Հայաստանի 7 բուժհաստատություններում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ընթացիկ տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աջակցությամբ նեոնատալ խնամքի սարքավորումներ են տեղադրվել Հայաստանի 7 բուժհաստատություններում:
2010թ. իրականացվող ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 70 մլն դրամ, այսօր  Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ տնօրեն Քեթի Մելորը հայ նեոնատոլոգների ուղեկցությամբ այսօր այցելել են Գյումրիի ծննդատուն և  Ավստրիական մանկական հիվանդանոց:
Արդեն երեք տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն աջակցում է BirthLink ՀԿ-ին` նորածինների մահացության ցուցանիշը մեր երկրում կրճատելու ուղղությամբ: 2008-2009թթ. ընթացքում ընդհանուր առմամբ 144 մլն դրամ արժողությամբ սարքավորումներ են տեղադրվել մայրաքաղաքի 11 հիվանդանոցներում:

16:12 | 23.11.10 | Новости | 4903
Ереван/Медиамакс/. При содействии «ВиваСелл-МТС» в текущем году в 7 лечебных учреждениях Армении было установлено неонатальное оборудование.
Общая стоимость данной программы в 2010 году составляет 70 млн драмов, сообщили сегодня в «ВиваСелл-МТС».
Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян и директор общественной организации BirthLink Кэти Мелор в сопровождении врачей посетили сегодня роддом Гюмри и Австрийскую детскую больницу.
Уже 3 года «ВиваСелл-МТС» содействует BirthLink в сокращении смертности среди новорожденных. В течение 2008-2009 гг. компания оплатила поставки оборудования на сумму в 144 млн драмов в 11 больницах столицы.