16:12 | 23.11.10 | Նորություններ | 4901
Ընթացիկ տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աջակցությամբ նեոնատալ խնամքի սարքավորումներ են տեղադրվել Հայաստանի 7 բուժհաստատություններում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ընթացիկ տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աջակցությամբ նեոնատալ խնամքի սարքավորումներ են տեղադրվել Հայաստանի 7 բուժհաստատություններում:
2010թ. իրականացվող ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 70 մլն դրամ, այսօր  Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ տնօրեն Քեթի Մելորը հայ նեոնատոլոգների ուղեկցությամբ այսօր այցելել են Գյումրիի ծննդատուն և  Ավստրիական մանկական հիվանդանոց:
Արդեն երեք տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն աջակցում է BirthLink ՀԿ-ին` նորածինների մահացության ցուցանիշը մեր երկրում կրճատելու ուղղությամբ: 2008-2009թթ. ընթացքում ընդհանուր առմամբ 144 մլն դրամ արժողությամբ սարքավորումներ են տեղադրվել մայրաքաղաքի 11 հիվանդանոցներում:

16:12 | 23.11.10 | News | 4902
This year neonatal care equipment has been placed in 7 medical establishments of Armenia given assistance of “VivaCell-MTS”
Yerevan/Mediamax/. Given assistance of “VivaCell-MTS”, this year neonatal care equipment has been placed in 7 medical establishments of Armenia.
The total cost of this program in 2010 makes 70mln AMD, “VivaCell-MTS” informed today.
“VivaCell-MTS” General Manager Ralph Yirikian and Director of BirthLink public organization Kathy Melor, accompanied by doctors, visited Gyumri Maternal Hospital and Austrian Children Hospital today.
For already 3 years, “VivaCell-MTS” has been assisting BirthLink in reducing mortality rate among newborns. In 2008-2009, the company paid for supplies of equipment at the volume of 144mln AMD in 11 hospitals of the capital city.