17:32 | 27.10.10 | Նորություններ | 4771
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է Hi Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, հոկտեմբերի վերջի դրությամբ ծառայությունից կարող են օգտվել Հայաստանի 38 քաղաքի բնակիչներ: Տարեսկզբից այն քաղաքների ցանկում, որտեղ հասանելի է Hi Line-ը ընդգրկվել են, մասնավորապես, Ագարակը, Ապարանը, Արթիկը, Բաղրամյանը, Վարդենիսը, Քաջարանը, Մարտունին, Նոր Հաճնն ու  Մեծամորը:
“Վերջին ամիսներին “ԱրմենՏել” ընկերությունը ոչ միայն էապես ընդլայնել է Hi Line ծառայության աշխարհագրությունն, այլև ավելացրել է ցանցի հզորությունն այն քաղաքներում, որտեղ ծառայությունն արդեն հասանելի էր: Ներկայում ընկերությունը պատրաստ է միացնել ծառայությանը առնվազն 100 հազար նոր բաժանորդ: Ավելի քան մեկ տարի մենք իրականացնում ենք մայրաքաղաքում և մարզերում լայնաշերտ մատչման ծառայության մատուցման լայնածավալ ծրագրեր` խթանելով երկրում  տեղեկատվական ցանցի հավասարաչափ զարգացումը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-մատչում սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար:  “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն Hi Line ծառայությունը տրամադրում է 2007 թվականից: 2009թ-ի վերջի դրությամբ ծառայությունը հասանելի էր  Հայաստանի 24 քաղաքում:

17:32 | 27.10.10 | Новости | 4740
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила сегодня о расширении географии услуги Hi Line.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, по состоянию на конец октября 2010 года услугой могут воспользоваться жители 38 городов Армении. С начала года список городов, в которых доступна Hi Line вошли, в частности, Агарак, Апаран, Артик, Баграмян, Варденис, Каджаран, Мартуни, Мецамор и Нор Ачин.
«За последние месяцы компания «АрменТел» не только существенно расширила географию услуги Hi Line, но и увеличила емкость сети в тех населенных пунктах, где услуга была доступна и ранее. В настоящее время компания готова подсоединить к услуге Hi-Line еще не менее 100 тысяч новых абонентов по всей стране. Уже больше года мы осуществляем широкомасштабные программы по предоставлению услуги широкополосного доступа в Интернет в столице и регионах, чем стимулируем равномерное развитие информационного пространства в стране», - отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Услуга Hi Line основана на современной технологии ADSL, обеспечивающей высокоскоростной доступ в Интернет по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков. «АрменТел» предоставляет услугу Hi-Line с 2007 года. По состоянию на конец 2009 года услуга была доступна в 24 городах Армении.