16:58 | 28.09.10 | Նորություններ | 6273
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» եւ Samsung ընկերությունները հայտարարել են Հայաստանում Samsung Galaxy S սմարթֆոնների բացառիկ եւ պաշտոնական վաճառքի մեկնարկի մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության մամուլի ծառայությունում, 4 դյույմ չափի Super AMOLED էկրանով եւ Android գործառնական համակարգի վերջին տարբերակով գործող Samsung Galaxy S սմարթֆոնը հայաստանյան սպառողին առաջարկում է տեխնոլոգիական վերջին նվաճումները եւ բջջային հաղորդակցության ընդլայնված հնարավորությունները:
««ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը նպատակ ունի հայաստանյան շուկայում ներկայացնել օգտագործողի կարիքներին համապատասխանող հարմարավետ սարք, որը թույլ կտա վայելել ձայնային եւ բարձր արագության տվյալների փոխանակման ծառայությունները` անկախ գտնվելու վայրից»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Նրա խոսքերով, Samsung ընկերության հետ համագործակցության արդյունքում կոմպակտ տեսքով նորարարական Samsung Galaxy S սմարթֆոնի ներմուծումը հայաստանյան շուկա հերթական քայլն է, որը բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում զգալ տարաբնույթ քոնթենթի ինտերնետի արագ հասանելիությունը` օգտվելով «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի 3.5G ցանցի առավելություններից:
Samsung Galaxy S սմարթֆոնը հայաստանյան շուկայում ներկայացված է երկու տարբերակով` 16Գբ եւ 8Գբ ներքին հիշողությամբ, համապատասխանաբար, 315 հազ. եւ 295 հազ. դրամ արժողությամբ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի սպասարկման կենտրոններում ձեռք բերված Samsung Galaxy S սմարթֆոնների համար տրամադրվում է 1 տարվա պաշտոնական երաշխիք: Հեռախոսները կարելի է ձեռք բերել նաեւ ապառիկ:

16:58 | 28.09.10 | News | 6232
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” Company and Samsung announced today launch of exclusive and official sale of Samsung Galaxy S Smartphones in Armenia.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” company that the Android-powered Galaxy S incorporates a 4-inch Super AMOLED screen and offers Armenian consumers expanded capacities of mobile communication and technological novelties.
““VivaCell-MTS’ objective is to bring to the Armenian market user-friendly, comfortable mobile devices for enjoying quality voice and high-speed data services while on the move,” commented VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian. According to him, introduction of the compact and innovative Galaxy S in partnership with Samsung is a natural next step to give all our subscribers an opportunity to experience fast access to content and internet services by benefiting from VivaCell-MTS’ superior 3.5G network.
Samsung Galaxy S smartphone is available in two options: with 16 GB and 8 GB internal memory – for AMD 315000 and AMD 295000 respectively.
The Samsung Galaxy S smartphones obtained at VivaCell-MTS service centers are under the 12-month official guarantee of the manufacturer. They can also be purchased on credit.