11:07 | 27.09.10 | Նորություններ | 3446
Երեւան/Մեդիամաքս/. Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում Orange-ի և “Շեն” բարեգործական կազմակերպության համատեղ ջանքերով բացվել է գյուղի մանկապարտեզը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են Orange Armenia-ի մամլո ծառայությունում, մանկապարտեզը, որի կառուցման համար հեռահաղորդակցային օպերատորը հատկացրել է 8 մլն դրամ, կընդունի մոտ 50 մանուկների:
4-հազարանոց բնակչություն ունեցող գյուղում մանկապարտեզ չկար 1988թ. երկրաշարժից ի վեր: Ընկերության մամլո ծառայությունում նշեցին, որ մանկապարտեզի առկայությունը գյուղում կարեւոր է հատկապես մայրերի համար, քանի որ այն թույլ է տալիս կանանց աշխատել:

11:07 | 27.09.10 | News | 4986
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia and “Shen” charity organization opened a kindergarten in Darpas village of Lori marz of Armenia.
Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia that the kindergarten, to construct which the telecommunication operator allocated 8mln AMD, will host about 50 children.
There had been no kindergarten in the village having 4 thousands people population since 1988 earthquake. The press service of the company noted that presence of a kindergarten in the village is especially important for mothers, who will be able to work.