11:07 | 27.09.10 | Նորություններ | 3446
Երեւան/Մեդիամաքս/. Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում Orange-ի և “Շեն” բարեգործական կազմակերպության համատեղ ջանքերով բացվել է գյուղի մանկապարտեզը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են Orange Armenia-ի մամլո ծառայությունում, մանկապարտեզը, որի կառուցման համար հեռահաղորդակցային օպերատորը հատկացրել է 8 մլն դրամ, կընդունի մոտ 50 մանուկների:
4-հազարանոց բնակչություն ունեցող գյուղում մանկապարտեզ չկար 1988թ. երկրաշարժից ի վեր: Ընկերության մամլո ծառայությունում նշեցին, որ մանկապարտեզի առկայությունը գյուղում կարեւոր է հատկապես մայրերի համար, քանի որ այն թույլ է տալիս կանանց աշխատել:

11:07 | 27.09.10 | Новости | 3444
Ереван/Медиамакс/. Orange Armenia и благотворительная организация «Шен» открыли детский сад в селе Дарпас Лорийского марза Армении.
Как сообщили Медимакс в пресс-службе Orange Armenia, детский сад, на строительство которого телекоммуникационный оператор выделил 8 млн. драмов, примет в свои стены около 50 детей.
В селе с 4-тысячным населением не было детского сада со времен землетрясения 1988 года. В пресс-службе компании отметили, что наличие детсада в селе в особенности важно для матерей, которые смогут работать.