16:16 | 04.05.10 | Նորություններ | 3346
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօրվանից Orange-ի 12 խանութներում մեկնարկում է Android օպերացիոն համակարգով աշխատող HTC սմարթֆոնների վաճառքը:
«Այսպիսով Orange-ն առաջին բջջային օպերատորն է, որը հայկական շուկայում առաջարկում է նորարարական Android օպերացիոն համակարգով գործող հեռախոս», - այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ընկերության մամլո ծառայությունում:
Առաջին մոդելը, որ ներկայացնում է Orange-ը, HTC Tattoo-ն է, որը վաճառվում է 149,000 դրամով:
Շուտով Orange-ի խանութներում կլինի նաև HTC-ի նորագույն մոդելը` HTC Desire-ը:
«iPhone-ից հետո սա երկրորդ սմարթֆոնն է, որ մենք ներկայացնում ենք Հայաստանում: Մեզ համար սա հրաշալի իրադարձություն է, քանի որ մեր բաժանորդներն այժմ շատ ավելի մեծ ընտրություն ունեն: Ի վերջո, Android-ն առաջին անգամ է Հայաստանում», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

16:16 | 04.05.10 | Новости | 4759
Ереван/Медиамакс/. С сегодняшнего дня в 12 магазинах Orange Armenia начались продажи смартфонов HTC, работающих на операционной системе Android.
«Таким образом, Orange - первый мобильный оператор, предложивший на армянском рынке телефон с инновационной операционной системой Android», - сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании.
Первая модель, предлагаемая Orange, HTC Tattoo, продается по цене 149 000 драмов.
Вскоре в магазинах Orange появится также новая модель HTC - HTC Desire.
«Это второй смартфон после iPhone, который мы представляем в Армении. Это для нас прекрасное событие, поскольку теперь у наших абонентов более широкий выбор», - сказал генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.