13:58 | 21.04.10 | Նորություններ | 4394
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը հայտարարել է, որ Beeline բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն մասնակցելու շարժական կապի օպերատորների պատմության մեջ խոշորագույն «1 Goal: Կրթություն բոլորի համար» համատեղ ակցիային:
Ակցիայի շրջանակում 2010թ. ապրիլի 21-ից հուլիսի 11-ը Beeline շարժական կապի բաժանորդները կարող են ուղարկել «Yes» տեքստով անվճար հաղորդագրություն 6462 կարճ համարին եւ աջակցել աշխարհի բոլոր դպրոցներում անվճար տարրական ուսուցման արշավին:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, արշավի ընթացքում ստացված ձայները կփոխանցվեն «Հանուն կրթության» համաշխարհային արշավի (GCE, Global Campaign for Education) օգտին` տարբեր երկրների ղեկավարների եւ հանրության ուշադրությունը գրավելու նպատակով:
«Համոզված եմ, որ մեր բաժանորդներն ակտիվորեն կմասնակցեն այս ակցիային` իրենց լուման ներդնելով աշխարհի բոլոր մանուկների համար կրթությունն առավել հասանելի դարձնելու գործում»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Արշավին միացել են GSM Միջազգային ընկերակցության անդամ 20 օպերատորներ, որոնք սպասարկում են ավելի քան 1 մլրդ բաժանորդ: «ՎիմպելԿոմ»-ը աջակցում է ակցիային բոլոր այն երկրներում, որտեղ ներկայացված է Beeline ապրանքանիշը:

13:58 | 21.04.10 | News | 4396
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” announced the opportunity for the subscribers of Beeline mobile network to join the largest joint campaign in the history of mobile operators – “1Goal: Education for All”.
Within the framework of the campaign, Beeline subscribers will be able to send messages with “Yes” text to 6462 short number free of charge from April 21 to July 11, and support the campaign on introducing free of charge primary education at schools worldwide.
As Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel”, the votes, collected during the campaign, will be transferred to the Global Campaign for Education (GCE), aiming at attracting the attention of leaders of countries and the public.
“I am sure that subscribers will take active part, making their contribution to increasing affordability of primary education for all children in the world”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
20 connection operators, included in International GSM Association and servicing over 1bln subscribers, will take part in “1Goal” campaign. “VimpelCom” will support the campaign in all countries of Beeline brand’s presence.