13:58 | 21.04.10 | Նորություններ | 4394
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը հայտարարել է, որ Beeline բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն մասնակցելու շարժական կապի օպերատորների պատմության մեջ խոշորագույն «1 Goal: Կրթություն բոլորի համար» համատեղ ակցիային:
Ակցիայի շրջանակում 2010թ. ապրիլի 21-ից հուլիսի 11-ը Beeline շարժական կապի բաժանորդները կարող են ուղարկել «Yes» տեքստով անվճար հաղորդագրություն 6462 կարճ համարին եւ աջակցել աշխարհի բոլոր դպրոցներում անվճար տարրական ուսուցման արշավին:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, արշավի ընթացքում ստացված ձայները կփոխանցվեն «Հանուն կրթության» համաշխարհային արշավի (GCE, Global Campaign for Education) օգտին` տարբեր երկրների ղեկավարների եւ հանրության ուշադրությունը գրավելու նպատակով:
«Համոզված եմ, որ մեր բաժանորդներն ակտիվորեն կմասնակցեն այս ակցիային` իրենց լուման ներդնելով աշխարհի բոլոր մանուկների համար կրթությունն առավել հասանելի դարձնելու գործում»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Արշավին միացել են GSM Միջազգային ընկերակցության անդամ 20 օպերատորներ, որոնք սպասարկում են ավելի քան 1 մլրդ բաժանորդ: «ՎիմպելԿոմ»-ը աջակցում է ակցիային բոլոր այն երկրներում, որտեղ ներկայացված է Beeline ապրանքանիշը:

13:58 | 21.04.10 | Новости | 4031
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» объявил о возможности присоединения абонентов мобильной сети Beeline к крупнейшей совместной акции в истории мобильных операторов - «1Goal: Образование для всех».
В рамках акции с 21 апреля до 11 июля 2010 года абоненты Beeline смогут бесплатно отправить сообщение с текстом «Yes» на короткий номер 6462, и поддержать кампанию по введению бесплатного начального образования в школах по всему миру.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», собранные в ходе кампании голоса будут переданы во Всемирную кампанию за образование (GCE, Global Campaign for Education) с целью привлечения внимания лидеров государств и общественности.
«Уверен, наши абоненты примут активное участие в акции, внеся свою лепту в повышение доступности начального образования для всех детей в мире», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
20 операторов связи, входящих в Международную Ассоциацию GSM и обслуживающих более 1 млрд абонентов, примут участие в кампании «1Goal». «ВымпелКом» поддержит акцию во всех странах, где присутствует бренд Beeline.