10:16 | 18.02.10 | Նորություններ | 4726
Երեւան /Մեդիամաքս/. Beeline-ը իր ներկայության բոլոր երկրներում, այդ թվում նաեւ Հայաստանում, կաջակցի բջջային հաղորդակցության պատմության մեջ խոշորագույն, կապի օպերատորների համատեղ “1Goal.Կրթություն բոլորի համար” միջազգային արշավին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “ԱրմենՏելի” մամուլի ծառայությունում, GSM Միջազգային Ասոցիացիայի մեջ մտնող եւ ավելի քան 1 մլրդ բաժանորդներ սպասարկող 18 օպերատորներ 2010թ. ապրիլի 20-ից մինչեւ հուլիսի 11-ը կանցկացնեն լայնածավալ արշավ, որի շրջանակներում բաժանորդներին հնարավորություն կընձեռեն իրենց ձայները տալ հօգուտ “1Goal.Կրթություն բոլորի համար” նախաձեռնության, որպեսզի իրենց ավանդը ներդնեն աշխարհում բոլոր երեխաների նախնական կրթության մատչելիության բարձրացման գործում:
“ՎիմպելԿոմ” ընկերությունների խմբի գլխավոր կառավարիչ տնօրեն Բորիս Նեմշիչն ասել է, որ “մեզ համար մեծ պատիվ է մասնակցել այս համատեղ արշավին, որը թույլ է տալիս օգտագործել ժամանակակից տեխնոլոգիաների եւ բջջային կապի միջոցների ողջ հզորությունը` համաշխարհային հասարակությանը բարիք բերող խնդիրների լուծման նպատակով”:

10:16 | 18.02.10 | Новости | 4741
Ереван /Медиамакс/. Beeline поддержит во всех странах своего присутствия, включая Армению, крупнейшую в истории мобильных коммуникаций международную. совместную кампанию операторов связи “1Goal: Образование для всех”.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», 18 операторов связи, входящих в Международную Ассоциацию GSM и обслуживающих более 1 млрд. абонентов, с 20 апреля по 11 июля 2010г. проведут широкомасштабную кампанию, в рамках которой предоставят возможность абонентам отдать свои голоса в поддержку инициативы “1Goal: Образование для всех”, чтобы внести свой вклад в повышение доступности начального образования для всех детей в мире.
Главный управляющий директор группы компаний «ВымпелКом» Борис Немшич сказал, что «для нас большая честь принять участие в уникальной совместной кампании, позволяющей использовать всю мощь современных технологий и средств мобильной связи для решения задач, приносящих благо мировому сообществу».