12:14 | 02.12.09 | Նորություններ | 4947
Մասնավոր եւ գիտական հատվածների 5 նախագծեր STEP վենչուրային կոնֆերանսի շրջանակներում կստանան $15 000 դրամաշնորհ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում բացվել է Գիտության եւ տեխնոլոգիաների ձեռներեցության ծրագրի /STEP/ վենչուրային կոնֆերանսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը կոնֆերանսի բացմանը ասել է, որ գիտական եւ մասնավոր հատվածները երրորդ անգամ կներկայացնեն 14 համատեղ նախագծեր, որոնցից 5-ը կստանան $15 հազարական դրամաշնորհ:
CRDF ծրագրերի համակարգման գլխավոր մենեջեր Նատալյա Պիպիայի խոսքերով, այժմ նորարարություններին մեծ ուշադրություն է դարձվում, քանի որ դրանք անմիջական կապ ունեն տնտեսական զարգացման հետ: “Հայաստանում նորարարական ծրագրերի ոլորտում մեծ ներուժ կա, սակայն ձեռնարկատիրության մշակույթ դեռեւս ձեւավորված չէ”,- նշել է նա:
Կոնֆերանսում ներկայացվելու են բիոտեխնոլոգիաների, ինժեներային լուծումների, ինչպես նաեւ բարձր տեխնոլոգիաների վերաբերյալ նախագծեր: Կոնֆերանսի արդյունքներն ամփոփվելու են այսօր երեկոյան:

12:14 | 02.12.09 | News | 4917
Yerevan /Mediamax/. Venture conference of Science and Technology Entrepreneurship Program /STEP/ was launched in Yerevan today.
Mediamax reports that the Director of “Enterprise Incubator Foundation” Bagrat Yengibaryan stated at the launch of the conference that the scientific and the private sectors will present for the third time 14 joint projects, 5 of which will receive grants at the sum of $15 thousands each.
According to the Chief Manager on coordinating CRDF programs Natalia Pipia, now much attention is paid to innovations, since they are directly connected to economic development. “There is significant potential in the sphere of innovative projects in Armenia, however entrepreneurship culture is not yet formed”, she noted.
Projects on biotechnologies, engineering solutions, as well as high technologies will be presented at the conference. The results of the conference will be summed up this evening.