13:11 | 01.12.09 | Նորություններ | 3802
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Հույս եւ օգնություն» հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին սոցիալական օգնության, քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության եւ թրաֆիքինգին հակազդելու ոլորտներում:
Համագործակցության շրջանակներում կողմերը փոխգործակցելու են տեխնոլոգիական, սպասարկման եւ սոցիալական ոլորտներում:
«Մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս մարդու իրավունքների վերաբերյալ հասարակության տեղեկացվածությունը բարձրացնող եւ դրանց հետեւելուն նպաստող կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը»,- նշել է «ԱրմենՏելի» հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Հույս եւ օգնություն» ՀԿ-ում գործող ազգային թեժ գիծը` 080 080 801, որն ուղղված է բնակչությանը բազմակողմանի օգնություն ցուցաբերելուն, Հայաստանում գործում է 2003 թվականից:

13:11 | 01.12.09 | Новости | 2481
Ереван /Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила о начале сотрудничества с НПО «Надежда и помощь» в области оказания социальной помощи, защиты прав граждан и противодействия торговле людьми.
В рамках сотрудничества стороны будут взаимодействовать в технологической, сервисной и социальной областях.
«Мы придаем особое значение сотрудничеству c организациями, повышающими осведомленность общества о правах человека и способствующих их соблюдению», - отметила руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян.
Национальная горячая линия - 080 080 801, задействованная НПО «Надежда и помощь» и направленная на оказание разносторонней помощи населению, действует в Армении с 2003 года.