13:11 | 01.12.09 | Նորություններ | 3802
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Հույս եւ օգնություն» հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին սոցիալական օգնության, քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության եւ թրաֆիքինգին հակազդելու ոլորտներում:
Համագործակցության շրջանակներում կողմերը փոխգործակցելու են տեխնոլոգիական, սպասարկման եւ սոցիալական ոլորտներում:
«Մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս մարդու իրավունքների վերաբերյալ հասարակության տեղեկացվածությունը բարձրացնող եւ դրանց հետեւելուն նպաստող կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը»,- նշել է «ԱրմենՏելի» հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Հույս եւ օգնություն» ՀԿ-ում գործող ազգային թեժ գիծը` 080 080 801, որն ուղղված է բնակչությանը բազմակողմանի օգնություն ցուցաբերելուն, Հայաստանում գործում է 2003 թվականից:

Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) announced the launch of cooperation with “Hope and Help” NGO in rendering social aid, protecting citizens’ rights and fighting trafficking.
Within the framework of cooperation, the parties will interact in technology, service and social spheres.
“We attach special importance to cooperation with organization, which increase public awareness on human rights and which assist their observance”, Head of “ArmenTel” Public Relations Service Anush Begloyan stated.
The national hotline 080 080 801, launched by “Hope and Help” NGO and aiming at rendering all-comprehensive aid to the population, has been functioning in Armenia since 2003.