16:08 | 24.11.09 | Նորություններ | 4990
Երեւան /Մեդիամաքս/. ArmTech-2010 բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության չորրորդ համաժողովը եւ բիզնես ֆորումը կանցկացվեն Երեւանում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է Զարգացման հայկական գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը:
Նրա խոսքերով, ArmTech-2010-ի շրջանակներում նախատեսվում է նաեւ տարածաշրջանային համաժողով Ֆրանսիայում:
Խոսելով ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 5-8-ը Սան-Խոսեում կայացած ArmTech-2009 համաժողովի մասին` Ռոբերտ Հարությունյանն ընդգծել է, որ այն որակապես տարբերվել է նախորդ ֆորումներից: Նա նկատել է, որ “մենք նպատակ էինք դրել պատմել Հայաստանի հնարավորությունների մասին` որպես IT արդյունաբերության զարգացման մեծ ներուժ ունեցող երկիր, ինչպես նաեւ հարթակ ստեղծել արտասահմանյան երկրների հետ հետագա համագործակցության համար”:
Ռոբերտ Հարությունյանը վստահեցրել է, որ ArmTech-ի ընթացքում քննարկված հարցերը լինելու են կառավարության ուշադրության կենտրոնում եւ ընդգրկվելու են համապատասխան գերատեսչությունների օրակարգում:

16:08 | 24.11.09 | Новости | 5035
Ереван  /Медиамакс/. Четвертая конференция по индустрии высоких технологий и бизнес-форум ArmTech в 2010 году состоятся в Ереване.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване заявил генеральный директор Армянского агентства развития Роберт Арутюнян.
По его словам, в рамках ArmTech-2010 планируется также провести региональную конференцию во Франции.
Говоря о прошедшей 5-8 ноября этого года в Сан-Хосе конференции ArmTech-2009, Роберт Арутюнян подчеркнул, что она качественно отличалась от предыдущих форумов. Он заметил, что «мы ставили перед собой цель рассказать о возможностях Армении в качестве страны с большим потенциалом развития IT-индустрии, а также создать платформу для дальнейшего сотрудничества с иностранными компаниями».
Роберт Арутюнян заверил, что обсужденные в ходе ArmTech вопросы будут в центре внимания правительства и войдут в повестку соответствующих ведомств.