16:08 | 24.11.09 | Նորություններ | 4990
Երեւան /Մեդիամաքս/. ArmTech-2010 բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության չորրորդ համաժողովը եւ բիզնես ֆորումը կանցկացվեն Երեւանում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է Զարգացման հայկական գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը:
Նրա խոսքերով, ArmTech-2010-ի շրջանակներում նախատեսվում է նաեւ տարածաշրջանային համաժողով Ֆրանսիայում:
Խոսելով ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 5-8-ը Սան-Խոսեում կայացած ArmTech-2009 համաժողովի մասին` Ռոբերտ Հարությունյանն ընդգծել է, որ այն որակապես տարբերվել է նախորդ ֆորումներից: Նա նկատել է, որ “մենք նպատակ էինք դրել պատմել Հայաստանի հնարավորությունների մասին` որպես IT արդյունաբերության զարգացման մեծ ներուժ ունեցող երկիր, ինչպես նաեւ հարթակ ստեղծել արտասահմանյան երկրների հետ հետագա համագործակցության համար”:
Ռոբերտ Հարությունյանը վստահեցրել է, որ ArmTech-ի ընթացքում քննարկված հարցերը լինելու են կառավարության ուշադրության կենտրոնում եւ ընդգրկվելու են համապատասխան գերատեսչությունների օրակարգում:

Yerevan /Mediamax/. Fourth conference on the industry of high technologies and ArmTech business forum in 2010 will take place in Yerevan.
Mediamax reports that Chief Executive Officer of Armenian Development Agency Robert Harutyunyan said this in Yerevan today.
According to him, they also plan to realize a regional conference in France within the framework of ArmTech-2010.
Speaking about ArmTech-2009 conference, which took place on November 5-8 in San Jose, Robert Harutyunyan stressed that its quality differed from the previous forums. He noted that “we set ourselves the task of telling about Armenia’s capacities as a country with significant potential for IT industry development, as well as for creating a platform for further cooperation with foreign companies”.
Robert Harutyunyan assured that issues, discussed at ArmTech, will be in the focus of the government’s attention and will be on the agenda of the corresponding structures.