10:18 | 24.11.09 | Նորություններ | 4463
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը կազմակերպեց «Ժամանակակից դասավանդման մոտեցումներ» սեմինարը, որին մասնակցեցին բջջային օպերատորի հետ փոխգործակցության հուշագիր ստորագրած 14 բուհերի ներկայացուցիչներ:
«Ժամանակակից որակյալ կրթություն ապահովելու համար բոլոր բուհերը պետք է հստակ պատկերացնեն աշխատաշուկայի պահանջները: Մեր ընկերությունը պատրաստ է աջակցել բուհերին կարիքների վրա հիմնված ուսումնական ծրագրեր մշակելու եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմին մեթոդաբանական աջակցություն ցուցաբերելու գործում»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Նա նշել է, որ մասնագիտական գիտելիքներ ձեռք բերելու հարցում ուսանողներին օգնելու ամենաարդյունավետ եղանակը ուսումնաարտադրական պրակտիկայի կազմակերպումն է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ում:
«Մենք արդեն սկսել ենք ուսանողներին հյուրընկալել մեր ընկերության տարբեր վարչություններում, եւ մեր մասնագետները սկսել են դասավանդել համալսարաններում: Ընկերությունը հետաքրքրված է նաեւ ուսանողների դիպլոմային աշխատանքներում որպես գիտական ղեկավարներ իր լավագույն մասնագետների ներգրավմամբ»,- ընդգծեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:18 | 24.11.09 | News | 4139
Yerevan /Mediamax/. “VivaCell-MTS” organized a special seminar “The Modern Teaching Approaches”. 14 higher educational institutions, which had previously signed a memorandum on understanding with the mobile connection operator, participated in the seminar.
“To provide modern high quality education, the universities need to have a clear understanding of the demands of the job market and be guided by this knowledge in upgrading their faculty. Our Company is ready to provide its support with development of needs-based curricula and providing on-going methodological support to the faculty”, said “VivaCell-MTS” General Manager Ralph Yirikian. He noted that students’ practice at “VivaCell-MTS” may become one of the solutions for combining theoretical knowledge with practical skills.
“We have already started hosting interns at different departments of our Company and providing lectures in universities. Also in our best interest is to appoint thesis advisors for the students”, mentioned Ralph Yirikian.