10:18 | 24.11.09 | Նորություններ | 4463
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը կազմակերպեց «Ժամանակակից դասավանդման մոտեցումներ» սեմինարը, որին մասնակցեցին բջջային օպերատորի հետ փոխգործակցության հուշագիր ստորագրած 14 բուհերի ներկայացուցիչներ:
«Ժամանակակից որակյալ կրթություն ապահովելու համար բոլոր բուհերը պետք է հստակ պատկերացնեն աշխատաշուկայի պահանջները: Մեր ընկերությունը պատրաստ է աջակցել բուհերին կարիքների վրա հիմնված ուսումնական ծրագրեր մշակելու եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմին մեթոդաբանական աջակցություն ցուցաբերելու գործում»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Նա նշել է, որ մասնագիտական գիտելիքներ ձեռք բերելու հարցում ուսանողներին օգնելու ամենաարդյունավետ եղանակը ուսումնաարտադրական պրակտիկայի կազմակերպումն է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ում:
«Մենք արդեն սկսել ենք ուսանողներին հյուրընկալել մեր ընկերության տարբեր վարչություններում, եւ մեր մասնագետները սկսել են դասավանդել համալսարաններում: Ընկերությունը հետաքրքրված է նաեւ ուսանողների դիպլոմային աշխատանքներում որպես գիտական ղեկավարներ իր լավագույն մասնագետների ներգրավմամբ»,- ընդգծեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:18 | 24.11.09 | Новости | 4464
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» организовал семинар «Современное подходы к преподаванию», в котором приняли участие представители 14 вузов, подписавших ранее меморандум о сотрудничестве с сотовым оператором.
«Чтобы обеспечить современный уровень образования, все вузы должны четко представлять требования рынка труда. Наша компания готова помогать вузам в разработке учебных программ и проводить методологические консультации для преподавателей», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян. Он отметил,
что одним из решений для совмещения теоретических знаний с практическими
навыками может стать практика студентов в «ВиваСелл-МТС».
«Мы начали принимать на практику студентов в разные департаменты компании, а наши специалисты начали преподавать в университетах. Компания также намерена назначать своих специалистов научными руководителями дипломных работ студентов», - сказал Ральф Йирикян.