15:14 | 02.09.09 | Նորություններ | 3069
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը պատրաստ է բացել Beeline-Հայաստան կորպորատիվ համալսարանի դռները հայաստանցի դպրոցականների առջեւ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր ասել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“ԱրմենՏելը” այսօր հայտարարել է մասնագիտական կողմնորոշմամբ բաց դասընթացների ծրագրի մեկնարկը 9-11-րդ դասարաններում սովորողների համար:
“Հայաստանի հեռահաղորդակցային խոշորագույն օպերատորի պատերի ներսում տեսածն ու լսածը պատանի տղաներին եւ աղջիկներին կօգնի կողմնորոշվել հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Դպրոցները կարող են մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը “ԱրմենՏելի” ծրագրին մասնակցելու հայտ ներկայացնել ք. Երեւան, Ահարոնյան 2 հասցեով կամ university@beeline.am էլեկտրոնային հասցեով:
Դասընթացների սկիզբը նախանշված է 2009թ. հոկտեմբերին: Պարապմունքները դպրոցականների համար անցկացվելու են հատուկ սխեմայի համաձայն` հաշվի առնելով նրանց ցանկություններն ու հետաքրքրությունները մասնագիտական գործունեության որոշակի բնագավառներում:

15:14 | 02.09.09 | Новости | 4770
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» готова открыть двери корпоративного университета Beeline-Армения перед армянскими школьниками.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал сегодня генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
«АрменТел» объявила сегодня о старте программы открытых занятий по профессиональной ориентации для учащихся 9-11-х классов.
«Увиденное и услышанное в стенах крупнейшего телекоммуникационного оператора Армении поможет юношам и девушкам сориентироваться в выборе будущей профессии»,  - сказал Игорь Климко.
Заявки от школ на участие в программе будут приниматься компанией «АрменТел» до 18 сентября по адресу: Агароняна 2, Ереван, Армения, или по эл. адресу: university@beeline.am
Начало занятий намечено на октябрь 2009. Занятия для школьников будут проводить по особой схеме, учитывающей пожелания школьников и их интересы в конкретных областях профессиональной деятельности.