15:14 | 02.09.09 | Նորություններ | 3069
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը պատրաստ է բացել Beeline-Հայաստան կորպորատիվ համալսարանի դռները հայաստանցի դպրոցականների առջեւ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր ասել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“ԱրմենՏելը” այսօր հայտարարել է մասնագիտական կողմնորոշմամբ բաց դասընթացների ծրագրի մեկնարկը 9-11-րդ դասարաններում սովորողների համար:
“Հայաստանի հեռահաղորդակցային խոշորագույն օպերատորի պատերի ներսում տեսածն ու լսածը պատանի տղաներին եւ աղջիկներին կօգնի կողմնորոշվել հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Դպրոցները կարող են մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը “ԱրմենՏելի” ծրագրին մասնակցելու հայտ ներկայացնել ք. Երեւան, Ահարոնյան 2 հասցեով կամ university@beeline.am էլեկտրոնային հասցեով:
Դասընթացների սկիզբը նախանշված է 2009թ. հոկտեմբերին: Պարապմունքները դպրոցականների համար անցկացվելու են հատուկ սխեմայի համաձայն` հաշվի առնելով նրանց ցանկություններն ու հետաքրքրությունները մասնագիտական գործունեության որոշակի բնագավառներում:

15:14 | 02.09.09 | News | 3253
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company is ready to open the doors of corporate Beeline-Armenia University for Armenian schoolchildren.
Mediamax reports that General Director of “ArmenTel” informed on this today.
“ArmenTel” announced today the launch of open doors program for career guidance for schoolchildren of 9-11 grades.
“The things seen and heard in the walls of largest telecommunication operator in Armenia will help young men and ladies to get correctly oriented in choosing their future profession”, Igor Klimko stated.
Applications from schools for participation in the program will be accepted by “ArmenTel” Company till September 18 at 2 Aharonyan Street, Yerevan, Armenia, or by the following e-mail address: university@beeline.am
The start of classes is planned for October, 2009. The classes for schoolchildren will be conducted by a special scheme, which will take into account the wishes of schoolchildren and their interests in particular spheres of professional activity.