14:44 | 28.08.09 | Նորություններ | 4586
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS-ում այսօր տեղի է ունեցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում մասնագիտացած հայաստանյան բուհերի ուսանողների համար բացված դպրոցի առաջին սաներին վկայականներ հանձնելու արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացրել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, “VivaCell-MTS-ի դպրոցը շարունակական նախագիծ է, քանի որ մեր ընկերությունն իր պարտքն է համարում մասնակցել երիտասարդ սերնդի մասնագիտական դաստիարակությանը”:
“VivaCell-MTS-ի դպրոցը ուսանողներին հնարավորություն է տալիս ստանալ ոչ միայն ժամանակակից հմտություններ եւ գիտելիքներ նորագույն տեխնոլոգիաների մասին, այլեւ ներկայացնել երկրի հեռահաղորդակցային ոլորտի զարգացման վերաբերյալ սեփական պատկերացումները”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Երեք բուհերի 30 ուսանողներ դարձել են VivaCell-MTS-ի դպրոցի առաջին սաները:
Ընկերության գլխավոր տնօրենն ասել է, որ ընկերությունը կանի հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի հնարավորինս շատ ուսանողներ հնարավորություն ունենան ուսանել VivaCell-MTS-ի դպրոցում:

14:44 | 28.08.09 | Новости | 4556
Ереван /Медиамакс/. В компании VivaCell-MTS сегодня прошла церемония вручения сертификатов участникам Школы, организованной для студентов армянских вузов, специализирующихся в сфере информационных технологий.
Как сообщил сегодня гендиректор компании Ральф Йирикян, «Школа VivaCell-MTS - продолжительный проект, поскольку наша компания считает своим долгом вносить вклад в профессиональное воспитание молодого поколения».
«Школа VivaCell-MTS дает возможность студентам не только получить современные навыки и знания о новейших технологиях, но и делиться собственными представлениями о развитии телекоммуникационной сферы страны», - сказал Ральф Йирикян.
30 студентов из трех вузов Армении стали первыми участниками Школы VivaCell-MTS.
Генеральный директор сообщил, что компания сделает все возможное, чтобы как можно больше студентов имели возможность пройти обучение в Школе VivaCell-MTS.