Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Մխիթար Մնացականյանը մամլո ասուլիսին
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը եւ Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը այսօր համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել:
Համագործակցության առաջին քայլը լինելու է ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարը: Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության նախագահ Մխիթար Մնացականյանը նշել է, որ “արդեն 10 տարուց ավելի այդ աղետը վերաբերում է նաեւ Հայաստանին, եւ համագործակցության շրջանակներում մենք մտադիր ենք անել հնարավոր ամեն ինչ դրան հակազդելու համար”:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “եթե մենք տեղեկացված եւ զգոն չլինենք, մի քանի տասնամյակ հետո ՁԻԱՀ-ը կարող է դառնալ ցեղասպանության տեսակներից մեկը՚: Նա քաղաքացիներին կոչ է արել պարբերաբար ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի առկայության հետազոտություն անցնել:

Ральф Йирикян и Мхитар Мнацаканян на пресс-конференции
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «Вива-Селл МТС» и Армянский красный крест подписали сегодня меморандум о сотрудничестве.
Первым шагом в сотрудничестве станет борьба против СПИДа. Как сообщает Медиамакс , председатель Армянского красного креста Мхитар Мнацаканян отметил, что «уже более 10 лет эта беда касается и Армении, и в рамках сотрудничества мы намерены сделать все возможное для противодействия ей».
Гендиректор «Вива-Селл МТС» Ральф Йирикян, в свою очередь, отметил, что «если мы не будем информированы и бдительны, то через несколько десятков лет СПИД может стать одним из видов геноцида». Он призвал граждан периодически сдавать анализы на наличие ВИЧ/СПИД.