10:57 | 14.04.09 | Նորություններ | 5219
Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ-ում սահմանվել է ՏՏ ոլորտում նշանակալից հայտնագործությունների եւ լավագույն աշխատանքների համար ՀՀ նախագահի միջազգային մրցանակ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունում, մրցանակի սահմանումը հավանության է արժանացել Կառավարարությանն առընթեր Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի կողմից:
Ապրիլի 10-ին կայացած Խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել պետական հաստատություններում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներդրմանն ուղղված 2010-2011 թթ նախատեսված ծրագրերի մի մասն այս տարի սկսելու մասին, ինչը թույլ կտա արդեն 2009 թվականի վերջին ունենալ էլեկտրոնային կառավարման գործող համակարգ:
Խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել նաեւ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին առաջարկել քննարկել պարտադիր էլեկտրոնային վճարումների համակարգի ներդրման հնարավորությունը հանրային ծառայություններ մատուցող ընկերությունների կողմից:

10:57 | 14.04.09 | Новости | 5041
Ереван /Медиамакс/. В Армении учреждена международная президентская премия за существенные открытия и лучшие работы в сфере IT.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства Армении, учреждение премии было одобрено Советом содействия развитию информационных технологий.
На заседании Совета, состоявшегося 10 апреля, было принято решение перенести на текущий год часть программы, рассчитанной на 2010-2011 годы, по внедрению системы электронного управления в государственных учреждениях, что позволит уже в конце 2009 года иметь действующую систему электронного управления.
На заседании Совета было принято решение предложить Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) обсудить возможность внедрения системы обязательных электронных платежей со стороны компаний, предоставляющих общественные услуги.