12:16 | 09.04.09 | Նորություններ | 3038
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանը, Ադրբեջանն ու Մոլդովան Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայում առաջին դիրքերում են ծրագրային “ծովահենության” մակարդակով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին վկայում են IDC միջազգային ընկերության կողմից անցկացված հետազոտության արդյունքները:
Հայաստանում ծրագրային “ծովահենության” մակարդակը կազմում է 93 տոկոս, Ադրբեջանում եւ Մոլդովայում` 92-ական տոկոս: Այս տարածաշրջանում “ծովահենության” ամենացածր մակարդակն արձանագրվել է Չեխիայում (39%), Հունգարիայում (42%) եւ Սլովակիայում (45%):
Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայում Microsoft-ի փոխնախագահ Վահե Թորոսյանը 2008թ. հոկտեմբերի 31-ին Երեւանում ասել էր, որ Հայաստանում Microsoft-ի ներկայության 2 տարվա ընթացքում երկրում ծրագրային “ծովահենության” մակարդակը կրճատվել է մոտ 5%-ով, ինչը թույլ է տալիս հուսալ, որ առաջիկա 2 տարիներին այն կկրճատվի եւս 7-8%-ով:

12:16 | 09.04.09 | News | 5066
Yerevan /Mediamax/. Armenia, Azerbaijan and Moldova lead in Central-Eastern Europe as to the level of software piracy.
Mediamax reports that the data of a research, realized by international IDC Company, evidence the fact.
In Armenia, the level of software piracy makes 93%, and in Azerbaijan and Moldova – 92% each. The lowest level of piracy in this region is registered in the Czech Republic (39%), Hungary (42%) and Slovakia (45%).
On October 31, 2008, Vice-President of Microsoft in Central and Eastern Europe Vahe Torosyan stated in Yerevan that in the course of two years of Microsoft presence in Armenia the level of software piracy in the country reduced for about 5%, the fact allowing hoping that in the nearest two years it will reduce for 7-8% more.