13:07 | 24.03.09 | Նորություններ | 7334
Երևան /Մեդիամաքս/. «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգը սկսել է վճարումներ ընդունել հօգուտ «էլեկտրոնային փողերի» համակարգերի:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են «Յունիբանկի» մամլո ծառայությունում, «Յունիստրիմը» սկսել է վճարումներ ընդունել «Яндекс.Деньги», «MoneyMail», «Webmoney», «Мобильный кошелёк», «Единый кошелек» եւ «RBC Money» համակարգերի օգտին:
«Յունիբանկի»` «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգերի սպասարկման եւ վերահսկողության գծով տնօրեն Նատալյա Տեր-Գեւորգյանի խոսքերով, այդ համակարգի միջոցով «անմիջապես բրաուզերից կարելի է վճարել հեռախոսի, ինտերնետի, հեռուստատեսության, կոմունալ ծառայությունների, գնումների եւ այլնի դիմաց»:
ՀՀ-ում «Յունիստրիմ» համակարգի շրջանառությունը 2009թ. հունվար-փետրվար ամիսներին կազմել է ավելի քան $55,2 մլն, իսկ փոխանցումների քանակը գերազանցել է 75 հազարը:

13:07 | 24.03.09 | Новости | 7340
Ереван /Медиамакс/. Система денежных переводов «Юнистрим» начала принимать платежи в пользу систем «электронных денег».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Юнибанка», «Юнистрим» начала принимать платежи в пользу систем «Яндекс.Деньги», «MoneyMail», «Webmoney», «Мобильный кошелёк», «Единый кошелек» и «RBC Money».
По словам директора по обслуживанию и контролю систем денежных переводов «Юнистрим» «Юнибанка» Натальи Тер-Геворкян, посредством данной системы «прямо из браузера можно заплатить за телефон, интернет, телевидение, коммунальные услуги, сделать оплату покупок и многое другое».
Оборот системы «Юнистрим» в Армении в январе-феврале 2009 года составил свыше $ 55,2 млн, количество переводов превысило 75 тысяч.