13:07 | 24.03.09 | Նորություններ | 7334
Երևան /Մեդիամաքս/. «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգը սկսել է վճարումներ ընդունել հօգուտ «էլեկտրոնային փողերի» համակարգերի:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են «Յունիբանկի» մամլո ծառայությունում, «Յունիստրիմը» սկսել է վճարումներ ընդունել «Яндекс.Деньги», «MoneyMail», «Webmoney», «Мобильный кошелёк», «Единый кошелек» եւ «RBC Money» համակարգերի օգտին:
«Յունիբանկի»` «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգերի սպասարկման եւ վերահսկողության գծով տնօրեն Նատալյա Տեր-Գեւորգյանի խոսքերով, այդ համակարգի միջոցով «անմիջապես բրաուզերից կարելի է վճարել հեռախոսի, ինտերնետի, հեռուստատեսության, կոմունալ ծառայությունների, գնումների եւ այլնի դիմաց»:
ՀՀ-ում «Յունիստրիմ» համակարգի շրջանառությունը 2009թ. հունվար-փետրվար ամիսներին կազմել է ավելի քան $55,2 մլն, իսկ փոխանցումների քանակը գերազանցել է 75 հազարը:

13:07 | 24.03.09 | News | 7305
As Mediamax was told in the press service of “Unibank”, “Unistream” started accepting payments to “Yandex.Money”, “MoneyMail”, “Webmoney”, “Mobile Wallet”, “Wallet One” and “RBC Money” systems.
According to “Unibank” Director on maintenance and control over money transfer systems of “Unistream” Natalia Ter-Gevorgyan, by means of the given system, “one can pay for telephone, internet, TV, utility services, make a payment for a purchase and so on right from the browser”.
The turnover of “Unistream” system in Armenia in January-February, 2009, made over $55.2mln, the number of transfers exceeded 75 thousands.