14:44 | 09.02.09 | Նորություններ | 11880
Երևան /Մեդիամաքս/. «ԱՎՄՀ» /«Ակնթարթային վճարումների միասնական համակարգ»/ վճարային համակարգը հայտարարել է, որ սկսել է վճարումներ ընդունել «Կարգին Կապ» IP-հեռախոսակապի օպերատորի ծառայությունների դիմաց:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հետ հարցազրույցում հայտնել է «ԱՎՄՀ» ՍՊԸ տնօրեն Ռուբեն Հովհաննիսյանը, այսուհետ «Կարգին Կապ» օպերատորի բաժանորդները հնարավորություն ունեն ոչ միայն վճարել միջազգային հեռախոսակապի ծառայությունները «ԱՎՄՀ»-ի ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով, այլեւ օգտվել հեռախոսազանգեր կատարելու հարմարավետ մեխանիզմից: Մասնավորապես, վճարելով «Կարգին Կապի» ծառայությունների դիմաց` վճարողը ստանում է վեցանիշ համարով հատուկ կտրոն, որը թույլ է տալիս միջազգային հեռախոսազանգեր կատարել վճարողի հեռախոսահամարից` առանց PIN-կոդի:
Ինչպես նշել է Ռուբեն Հովհաննիսյանը, «ԱՎՄՀ»-ի զարգացման ռազմավարությունն ուղղված է տերմինալային ցանցի ընդլայնմանն ու հաճախորդներին նոր ծառայություններ մատուցելուն: Մասնավորապես, ընկերությունը աշխատանքներ է ծավալում կոմունալ ծառայությունների` գազի, էլեկտրաէներգիայի եւ ջրի դիմաց վճարումներ ընդունելու ուղղությամբ:

14:44 | 09.02.09 | Новости | 11853
Ереван /Медиамакс/. Платежная система «ОСМП» (Объединенная Система Моментальных Платежей) объявила о начале приема платежей за услуги оператора IP-телефонии «Каргин Кап».
Как сообщил в интервью Медиамакс директор ООО «ОСМП» Рубен Оганесян, отныне у абонентов оператора «Каргин Кап» появилась возможность не только оплачивать услуги международной телефонной связи через терминалы самообслуживания «ОСМП», но и пользоваться удобным инструментом реализации телефонных звонков. В частности, заплатив за услуги «Каргин Кап», плательщик получает чек со специальным 6-и значным номером, который позволяет осуществлять международные звонки с телефона плательщика без ввода PIN-кода.
Как отметил Рубен Оганесян, стратегия развития «ОСМП» нацелена на расширение терминальной сети и предоставление новых услуг клиентам. В частности, компания ведет работы по организации приема платежей за коммунальные услуги - газ, электроэнергию и воду.