14:44 | 09.02.09 | Նորություններ | 11880
Երևան /Մեդիամաքս/. «ԱՎՄՀ» /«Ակնթարթային վճարումների միասնական համակարգ»/ վճարային համակարգը հայտարարել է, որ սկսել է վճարումներ ընդունել «Կարգին Կապ» IP-հեռախոսակապի օպերատորի ծառայությունների դիմաց:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հետ հարցազրույցում հայտնել է «ԱՎՄՀ» ՍՊԸ տնօրեն Ռուբեն Հովհաննիսյանը, այսուհետ «Կարգին Կապ» օպերատորի բաժանորդները հնարավորություն ունեն ոչ միայն վճարել միջազգային հեռախոսակապի ծառայությունները «ԱՎՄՀ»-ի ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով, այլեւ օգտվել հեռախոսազանգեր կատարելու հարմարավետ մեխանիզմից: Մասնավորապես, վճարելով «Կարգին Կապի» ծառայությունների դիմաց` վճարողը ստանում է վեցանիշ համարով հատուկ կտրոն, որը թույլ է տալիս միջազգային հեռախոսազանգեր կատարել վճարողի հեռախոսահամարից` առանց PIN-կոդի:
Ինչպես նշել է Ռուբեն Հովհաննիսյանը, «ԱՎՄՀ»-ի զարգացման ռազմավարությունն ուղղված է տերմինալային ցանցի ընդլայնմանն ու հաճախորդներին նոր ծառայություններ մատուցելուն: Մասնավորապես, ընկերությունը աշխատանքներ է ծավալում կոմունալ ծառայությունների` գազի, էլեկտրաէներգիայի եւ ջրի դիմաց վճարումներ ընդունելու ուղղությամբ:

14:44 | 09.02.09 | News | 11906
Yerevan /Mediamax/. “OSMP” payment system (United System of Instant Payments) announced the launch of payments reception for services, provided by “Kargin Kap” IP-telephony operator.
As the Director of “OSMP” LLC Ruben Hovhannisyan stated in an interview to Mediamax, from now on the subscribers of “Kargin Kap” have the opportunity to not only pay for the services of international telephone connection through self-service terminals of “OSMP”, but also use the convenient tool for realizing telephone calls. In particular, paying for the services of “Kargin Kap”, the customer receives a check with a special 6-digit number, which allows realizing international calls from the customer’s phone without entering the PIN code.
As Ruben Hovhannisyan stated, “OSMP” development strategy aims at expanding terminal networks and providing new services to customers. In particular, the company realizes works on organizing reception of payments for utility services – gas, electricity and water.