14:05 | 29.06.26 | Նորություններ | 679
Ծառայությունների և ապրանքների մասին տեղեկատվական ու գովազդային արշավները, ինչպես նաև հաճախորդների հետ հաղորդակցությունը պետք է լինեն հասցեական և արագ։
Հենց այդ նպատակով Viva-ն ստեղծել է «Բիզնես Հաբ» ինքնասպասարկման ավտոմատացված ծառայություն, որն ընկերություններին հնարավորություն է տալիս իրենց հաճախորդներին ուղարկել SMS հաղորդագրություններ հարմարավետ վեբ-ինտերֆեյսից ինքնուրույն՝ առանց Viva-ի գրասենյակ այցելելու:
«Բիզնես Հաբ»-ի նպատակն է իրավաբանական անձանց ու անհատ ձեռներեցների համար ստեղծել ծախսարդյունավետ հաղորդակցման առցանց գործիքակազմ՝ խթանելով ծառայությունների մասին տեղեկատվության արագ տարածումը, բիզնես ակտիվությունն ու վաճառքների աճը։ Ի դեպ, «Բիզնես Հաբ»-ով կարելի է հաղորդագրություններ ուղարկել ոչ միայն Viva-ի, այլև հայաստանյան բոլոր բջջային օպերատորների բաժանորդներին։
«Բիզնես Հաբ»-ի միջոցով հնարավոր է ուղարկել ոչ միայն գովազդային՝ վաճառքին կամ մարքեթինգային արշավին վերաբերող հաղորդագրություններ, այլև գործարքային՝ ոչ գովազդային տեղեկատվություն հաճախորդի կողմից օգտագործված ծառայությունների կամ կատարված գործարքների վերաբերյալ (օրինակ՝ ծառայության ակտիվացման կոդ): Յուրաքանչյուր ընկերություն կարող է SMS հաղորդագրություն ուղարկել բացառապես իր հաճախորդների բազային։ «Բիզնես Հաբ»-ը Հայաստանի շարժական կապի ոլորտում տրամադրվող այսօրինակ միակ ծառայությունն է։
«Այսօրվա թվային աշխարհում հաճախորդների հետ արագ և հասցեական հաղորդակցությունը բիզնեսի արդյունավետ գործունեությանն ու վաճառքների աճին նպաստող կարևոր նախապայման է։ Մեզ համար կարևոր է, որ յուրաքանչյուր կազմակերպություն, անկախ իր գործունեությունից և մասշտաբից, ունենա հասանելի և արդյունավետ գործիքներ՝ իր զարգացումն ու մրցունակությունը խթանելու համար։ Վստահ ենք, որ «Բիզնես Հաբ»-ը կօգնի ընկերություններին ավելի արդյունավետ կազմակերպել հաղորդակցությունը հաճախորդների հետ և կնպաստի դրանց կայուն զարգացմանը», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Ծառայությունից կարող են օգտվել ՀՀ տարածքում գրանցված իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռներեցներ, ինչպես նաև արտասահմանյան կառույցների ներկայացուցչություններ։
Գովազդային և գործարքային SMS-ի գինը դեպի Viva ցանց 10,5 դրամ է, դեպի ՀՀ այլ բջջային ցանցեր՝ 11 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ)։
Որո՞նք են Viva-ի ««Բիզնես Հաբ» ծառայության առավելությունները.
• ծառայության առցանց ակտիվացում և փաստաթղթերի էլեկտրոնային ստորագրում՝ առանց Viva-ի գրասենյակ այցելելու,
• հարմարավետ վեբ-ինտերֆեյս՝ հաղորդագրությունների ուղարկման և մանրամասն հաշվետվությունների ստացման համար,
• հաղորդագրությունների ուղարկման ժամանակացույցի պլանավորում,
• կոնտակտային տվյալների հավաքագրում և թիրախային խմբերի ստեղծում,
• API-ի միջոցով ինտեգրման հնարավորություն,
• հաճախորդների աջակցություն՝ 24/7 ռեժիմով:
Viva-ն ապահովում է հաճախորդների տվյալների պաշտպանության բարձր մակարդակ և երաշխավորում դրանց գաղտնի օգտագործումը։

14:05 | 29.06.26 | News | 632
Information and advertising campaigns for services and products, as well as communication with customers, need to be targeted and fast.
For this purpose, Viva has developed “Business Hub”, an automated self-service platform that enables companies to send SMS messages to their customers through a convenient web interface independently and without visiting Viva.
The goal of “Business Hub” is to create a cost-effective online communication tool for legal entities and individual entrepreneurs that supports the rapid dissemination of information about services, business activity and sales growth. Moreover, “Business Hub” allows companies to send messages not only to Viva subscribers, but also to subscribers of all mobile operators in Armenia.
Through “Business Hub”, it is possible to send not only advertising messages related to sales and marketing campaigns, but also transactional messages – non-promotional information about services used by customers or transactions they have made (for example, a service activation code). Each company may send SMS messages exclusively to its customer base. “Business Hub” is the only service of its kind offered in the mobile communications sector.
“In today’s digital world, fast and targeted communication with customers is a key prerequisite for effective business operations and sales growth. It is important for us that every organization, regardless of its activity and size, has accessible and effective tools to promote its development and competitiveness. We are confident that “Business Hub” will help companies communicate with their customers more effectively and contribute to their sustainable growth,” said Armen Avetisian, General Director of Viva.
The service is available to legal entities registered in the Republic of Armenia, individual entrepreneurs, as well as representative offices of foreign organizations.
The price of advertising and transactional SMS to the Viva network is AMD 10.5, to other mobile networks in the Republic of Armenia - AMD 11 (including VAT).
What are the advantages of Viva’s “Business Hub” service?
•    online service activation and electronic document signing without visiting Viva;
•    a user-friendly web interface for sending messages and receiving detailed reports;
•    scheduling of message delivery;
•    collection of contact data and creation of target groups;
•    API integration capabilities;
•    24/7 customer support.
Most importantly, Viva ensures a high level of customer data protection and guarantees the confidential use of customer information.