17:52 | 26.01.26 | Նորություններ | 9548
Viva-ն հայտնել է, որ 2026 թվականի փետրվարի 1-ից վճարումներն ընդունող վճարահաշվարկային որոշ կազմակերպություններ, մասնավորապես՝ EasyPay-ը, Telcell-ը եւ Idram-ը, այլեւս չեն իրականացնի «Վիվա Արմենիա» ՓԲ ընկերության բաժանորդների վճարումների ընդունում։
«Վերը նշված ընկերությունների հետ, ցավոք, հնարավոր չեղավ գալ համաձայնության՝ փոխշահավետ պայմաններով համագործակցության շուրջ: Փոխշահավետ պայմաններով համագործակցությունը հնարավոր է դարձել ՀՀ բանկերի ու ՀայՓոստ ՓԲԸ, ինչպես նաեւ՝ MobiDram, Upay ու TeamPay հարթակների/բջջային հավելվածների հետ:
Ձեզ համար հարմար վճարման գործընթաց ապահովելու նպատակով ցանկանում ենք հիշեցնել, որ «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ ծառայությունների դիմաց վճարումները կարող եք շարունակել կատարել հետեւյալ եղանակներով․
• Viva-ի սպասարկման կենտրոններում
• «ՄոբիԴրամ»-ի տերմինալներով
• «My Viva» եւ «MobiDram» բջջային հավելվածների միջոցով
• Viva-ի «Առցանց վճարման» էջի միջոցով
• ՀՀ բանկային փոխանցմամբ
• ՀՀ բանկերի մասնաճյուղերում եւ բանկոմատներով
• ՀՀ բանկերի վճարային տերմինալների եւ օնլայն բանկինգի միջոցով
• «Հայփոստի» փոստային բաժանմունքներում
• «Լիցք» վաճառակետերի ցանցում
Դուք նաեւ կարող եք առանց որեւէ վճարի ստանալ գումար այլ կանխավճարային բաժանորդներից «Փողանցում» ծառայության միջոցով կամ ուղարկել Ձեր հաշվեկշռին եղած գումարը մտերիմներին, ովքեր դրա կարիքն ունեն: Այլ բաժանորդի գումար փոխանցելու համար Ձեր բջջային հեռախոսից պարզապես ուղարկեք *126*բաժանորդի հեռախոսահամարը*փոխանցվող գումարը# հրահանգը (օրինակ՝ *126*093297111*500#) կամ օգտվեք «My Viva» հավելվածի «Փողանցում» ծառայության բաժնից:
Միեւնույն ժամանակ ցանկանում ենք նշել, որ էլեկտրոնային հաղորդակցության ծառայությունների դիմաց վճարումների առավելապես էլեկտրոնային եղանակով կատարմանն ուղղված այս փոփոխությունները միտված են վճարային գործընթացների պարզեցմանը, արագացմանը եւ դրամական գործարքների թվայնացմանը։
Եթե վերը նշված վճարման եղանակներից որեւէ մեկը տվյալ պահին հարմար չէ, առաջարկում ենք ակտիվացնել «Լիցք+» ծառայությունը, որի միջոցով կարող եք շարունակել օգտվել Viva-ի ծառայություններից մինչեւ 6000 դրամ սահմանաչափով՝ վճարումը կատարելով ավելի ուշ՝ վերոնշյալ եղանակներից որեւէ մեկով։ Ծառայությունն ակտիվացնելու համար ուղարկեք *221# հրահանգը կամ օգտվեք «My Viva» հավելվածից»,- նշված է ընկերության հայտարարությունում:

17:52 | 26.01.26 | News | 8794
Viva Armenia informes that as of 1 February 2026, some payment processing organizations, specifically EasyPay, Telcell, and Idram, will no longer accept payments for subscribers of Viva Armenia CJSC.
“Unfortunately, it was not possible to reach an agreement with the above-mentioned companies on cooperation under mutually beneficial terms.
Cooperation on mutually beneficial terms has been achieved with the banks of the Republic of Armenia and HayPost CJSC, as well as with the MobiDram, Upay, and TeamPay platforms/mobile applications.
To ensure a convenient and uninterrupted payment experience, we would like to remind you that payments for Viva Armenia CJSC services can continue to be made through the following channels:
• At Viva service centers
• Via “MobiDram” terminals
• Through the “My Viva” and “MobiDram” mobile applications
• Via Viva’s “Online Payment” page
• By bank transfer within the RA
• At branches and ATMs of banks in the RA
• Via payment terminals and online banking services of banks in the RA
• At “HayPost” postal offices
• At “Top-up” payment points network
You can also receive money from other prepaid subscribers without any service fee via “Poghancum” service or send funds from your balance to your relatives who need them – without any charges. To transfer money to another subscriber, simply dial from your mobile phone: *126*subscriber’s number*amount# (for example։ *126*093297111*500#) or use “Poghancum” service section in the “My Viva” application.
At the same time, we would like to emphasize that these changes, aimed at encouraging electronic payment methods for electronic communication services, are intended to simplify payment processes, increase transaction speed, and support the ongoing digitalization of financial operations.
If none of the above payment methods is convenient at the moment, we suggest activating the “Recharge+” service, which allows you to continue using Viva’s services up to a limit of 6000 AMD and make the payment later using any of the above-mentioned methods. To activate the service, dial *221#, or use the “My Viva” app,” - stated in the company’s announcement.