17:52 | 26.01.26 | Նորություններ | 9548
Viva-ն հայտնել է, որ 2026 թվականի փետրվարի 1-ից վճարումներն ընդունող վճարահաշվարկային որոշ կազմակերպություններ, մասնավորապես՝ EasyPay-ը, Telcell-ը եւ Idram-ը, այլեւս չեն իրականացնի «Վիվա Արմենիա» ՓԲ ընկերության բաժանորդների վճարումների ընդունում։
«Վերը նշված ընկերությունների հետ, ցավոք, հնարավոր չեղավ գալ համաձայնության՝ փոխշահավետ պայմաններով համագործակցության շուրջ: Փոխշահավետ պայմաններով համագործակցությունը հնարավոր է դարձել ՀՀ բանկերի ու ՀայՓոստ ՓԲԸ, ինչպես նաեւ՝ MobiDram, Upay ու TeamPay հարթակների/բջջային հավելվածների հետ:
Ձեզ համար հարմար վճարման գործընթաց ապահովելու նպատակով ցանկանում ենք հիշեցնել, որ «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ ծառայությունների դիմաց վճարումները կարող եք շարունակել կատարել հետեւյալ եղանակներով․
• Viva-ի սպասարկման կենտրոններում
• «ՄոբիԴրամ»-ի տերմինալներով
• «My Viva» եւ «MobiDram» բջջային հավելվածների միջոցով
• Viva-ի «Առցանց վճարման» էջի միջոցով
• ՀՀ բանկային փոխանցմամբ
• ՀՀ բանկերի մասնաճյուղերում եւ բանկոմատներով
• ՀՀ բանկերի վճարային տերմինալների եւ օնլայն բանկինգի միջոցով
• «Հայփոստի» փոստային բաժանմունքներում
• «Լիցք» վաճառակետերի ցանցում
Դուք նաեւ կարող եք առանց որեւէ վճարի ստանալ գումար այլ կանխավճարային բաժանորդներից «Փողանցում» ծառայության միջոցով կամ ուղարկել Ձեր հաշվեկշռին եղած գումարը մտերիմներին, ովքեր դրա կարիքն ունեն: Այլ բաժանորդի գումար փոխանցելու համար Ձեր բջջային հեռախոսից պարզապես ուղարկեք *126*բաժանորդի հեռախոսահամարը*փոխանցվող գումարը# հրահանգը (օրինակ՝ *126*093297111*500#) կամ օգտվեք «My Viva» հավելվածի «Փողանցում» ծառայության բաժնից:
Միեւնույն ժամանակ ցանկանում ենք նշել, որ էլեկտրոնային հաղորդակցության ծառայությունների դիմաց վճարումների առավելապես էլեկտրոնային եղանակով կատարմանն ուղղված այս փոփոխությունները միտված են վճարային գործընթացների պարզեցմանը, արագացմանը եւ դրամական գործարքների թվայնացմանը։
Եթե վերը նշված վճարման եղանակներից որեւէ մեկը տվյալ պահին հարմար չէ, առաջարկում ենք ակտիվացնել «Լիցք+» ծառայությունը, որի միջոցով կարող եք շարունակել օգտվել Viva-ի ծառայություններից մինչեւ 6000 դրամ սահմանաչափով՝ վճարումը կատարելով ավելի ուշ՝ վերոնշյալ եղանակներից որեւէ մեկով։ Ծառայությունն ակտիվացնելու համար ուղարկեք *221# հրահանգը կամ օգտվեք «My Viva» հավելվածից»,- նշված է ընկերության հայտարարությունում:

17:52 | 26.01.26 | Новости | 9530
Компания Viva cообщает, что с 1 февраля 2026 года некоторые платежные организации, в частности EasyPay, Telcell и Idram, больше не будут принимать платежи абонентов ЗАО «Вива Армения».
«К сожалению, с вышеуказанными компаниями не удалось достичь договорённости о сотрудничестве на взаимовыгодных условиях.
Сотрудничество на взаимовыгодных условиях стало возможным с банками Республики Армения и ЗАО «Айпост», а также с платформами/мобильными приложениями MobiDram, Upay и TeamPay.
В целях обеспечения удобного и бесперебойного процесса оплаты напоминаем, что вы можете продолжать оплачивать услуги ЗАО «Вива Армения» следующими способами:
• В центрах обслуживания Viva
• Через терминалы «MobiDram»
• Через мобильные приложения «My Viva» и «MobiDram»
• Через страницу «Онлайн-платежи» Viva
• Путём банковского перевода на территории РА
• В отделениях и банкоматах банков РА
• Через платёжные терминалы и онлайн-банкинг банков РА
• В почтовых офисах «Айпост»
• В сети платёжных пунктов «Лицк»
Вы также можете без какой-либо платы получать деньги от других предоплатных абонентов через услугу «Поханцум» или отправлять средства с вашего счета близким, которым они нужны. Чтобы перевести деньги другому абоненту, просто наберите на вашем мобильном телефоне команду: *126*номер абонента*сумма# (например: *126*093297111*500#) или воспользуйтесь разделом услуги «Поханцум» в приложении «My Viva».
Одновременно отмечаем, что данные изменения, направленные на то, чтобы сделать платежи за электронные коммуникационные услуги преимущественно электронными, способствуют упрощению платежных процессов, повышению их скорости и развитию цифровых финансовых операций.
Если ни один из вышеуказанных способов оплаты в данный момент вам не подходит, предлагаем активировать услугу «Заряд+», которая позволяет продолжать пользоваться услугами Viva в пределах лимита 6000 драмов с возможностью произвести оплату позднее любым из вышеуказанных способов. Для подключения услуги наберите *221# или воспользуйтесь приложением «My Viva»»,- об этом говорится в заявлении компании.