14:42 | 19.11.24 | Նորություններ | 303
Ucom-ը հայտարարել է 5G ցանցի գործարկման երկրորդ փուլի ավարտի մասին․ այժմ նոր ցանցը գործում է Ախթալա, Բերդ, Իջեւան, Մարալիկ, Մարտունի, Սեւան, Սիսիան, Տաշիր, Թումանյան, Ալավերդի եւ Ջերմուկ  քաղաքներում։
Այսպիսով, ընկերության 5G ցանցն արդեն հասանելի է 20 մարզային քաղաքներում։
Ucom-ի համար ենթակառուցվածքների արդիականացումը վերջին տարվա առաջնահերթություններից է եւ շարունակելու է առաջնահերթություն մնալ մոտակա ապագայում։ Այս ծրագրի նպատակն է ապահովել ավելի բարձր արագություն եւ հուսալի կապ ընկերության բաժանորդների համար։
5G տեխնոլոգիան հնարավորություն է տալիս ավելի արագ եւ արդյունավետ իրականացնել տվյալների փոխանակումը։
«Մենք արդեն մեկ տարի է ինչ անդադար աշխատում ենք մեր ցանցն արդիականացնելու ուղղությամբ, եւ շատ հպարտ ենք հայտարարել եւս 11 քաղաքում 5G ցանցի գործարկման մասին։ Սա մեծ ձեռքբերում է Ucom-ի մասնագետների համար եւ մեծ հնարավորություն մեր բաժանորդների համար, քանի որ մեր ժամանակներում որակյալ կապը կարեւոր հանգամանք է Հայաստանում թվային փոխակերպման եւ տեխնոլոգիական զարգացման համար։ Մեր բաժանորդների կարիքները միշտ մեր ուշադրության կենտրոնում են, եւ խոստանում ենք, որ շարունակելու ենք մեր ծառայությունների որակը լավացնել ամեն օր», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նոր արագ ինտերնետից կարող են օգտվել շարժական կապի կանխավճարային, հետվճարային եւ կորպորատիվ սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները (բացառությամբ շարժական ինտերնետի սակագնային պլանների)՝ 5G ցանցի հետ համատեղելի, Android կամ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնով: Այս պահին ակտիվ աշխատանքներ են տարվում Samsung ընկերության հետ 5G հասանելիության ակտիվացման ուղղությամբ Samsung  սմարթֆոններում եւս։
Նշենք որ, 5G ծածկույթի ընդլայնումը շարունակական է լինելու եւ  Ucom-ը պարբերաբար տեղեկացնելու է նոր քաղաքների ընդգրկման մասին։ Հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաեւ նոր սերնդի ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ   կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

14:42 | 19.11.24 | News | 11688
Ucom announces the completion of the second phase of the 5G network launch: now the new network is operational in the cities of Akhtala, Berd, Ijevan, Maralik, Martuni, Sevan, Sisian, Tashir, Tumanyan, Alaverdi and Jermuk.
Thus, the company’s 5G network is already available in 20 regional cities.
Infrastructure modernization has been one of Ucom’s priorities over the past year and will continue to be a priority in the near future. The goal of this program is to provide higher speed and reliable connectivity for the company’s subscribers.
5G technology enables quicker and more efficient data transmission, improving the digital experience for users.
"We have been working tirelessly to modernize our network for a year, and now we are very proud to announce the launch of the 5G network in 11 more cities. This is a great achievement for Ucom specialists and a great opportunity for our subscribers, as in our time, high-quality connectivity is an important factor for digital transformation and technological development in Armenia. The needs of our subscribers are always in the spotlight, and we promise to continue improving the quality of our services every day," said General Director of Ucom, Ralph Yirikian.
The new high-speed network is accessible to all subscribers of prepaid, postpaid, and corporate mobile plans (excluding mobile internet-only plans) with 5G-compatible smartphones running Android or iOS. Ucom is also actively collaborating with Samsung to enable 5G access on Samsung smartphones.
Ucom plans to expand its 5G coverage and will provide regular updates on new projects, making this advanced connection available to a broader audience. You can find a list of cities with 5G availability, as well as more detailed information about the next-generation network, on the company's official website.