11:02 | 03.10.24 | Նորություններ | 20284
Viva ընկերության բաժանորդները կարող են ստանալ իրենց հարցերի պատասխանները նաեւ My Viva հավելվածի առցանց չաթի միջոցով։
Չաթ-օգնականը մշակվել է հատուկ այն հաճախորդների համար, որոնք հեռախոսազանգի փոխարեն նախընտրում են տեքստային հաղորդակցությունը: Հաճախորդների հետ չաթի միջոցով շփվելու հնարավորությունը կարագացնի հարցումների մշակումը եւ որակի անընդհատ բարելավումը:
«Viva-ի հաճախորդների հետ չաթի միջոցով շփվելու գործառույթը թույլ կտա մեզ ավելի լավ հասկանալ նրանց կարիքներն ու նախասիրությունները, ինչը, իր հերթին, կօգնի բարելավել մատուցվող ծառայությունների որակը եւ յուրաքանչյուրին ցուցաբերել անհատական մոտեցում։ Մենք հպարտ ենք, որ կարող ենք առաջարկել ժամանակակից եւ հարմար լուծումներ եւ ձգտում ենք անել ամեն ինչ, որպեսզի Viva-ի յուրաքանչյուր հաճախորդ իրեն զգա ուշադրության կենտրոնում եւ ստանա որակյալ աջակցություն իր համար ամենահարմար պահին»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
My Viva հավելվածում չաթ-օգնականի առավելությունները․
•    Աշխարհի ցանկացած կետից. լուծումները կարելի է ստանալ անկախ գտնվելու վայրից: Ռոումինգում գտնվելու ժամանակ My Viva հավելվածից օգտվելիս ինտերնետի սպառման համար գումար չի գանձվում:
•    Բազմաֆունկցիոնալություն. կարելի է ուղարկել խնդրին առնչվող screenshot-եր եւ այլ ֆայլեր։
•    Եթե աղմկոտ վայրում եք. առցանց օգնականին կարելի է դիմել անկախ գտնվելու վայրից, այսինքն՝ ցանկացած իրավիճակում, երբ աղմուկը թույլ չի տալիս խոսել հեռախոսով։
•    Արագ արձագանքում. My Viva-ի չաթ-օգնականի միջոցով բաժանորդը կստանա արագ պատասխան՝ բջջային կապի եւ ծառայություններին հետ կապված հարցերի վերաբերյալ:
My Viva հավելվածը բաժանորդների կարիքներին համապատասխանեցված պարզ լուծում է, որը թույլ է տալիս վերահսկել հաշվեկշիռը, ընտրել հաղորդակցության անհատական կարիքներին առավել համապատասխան սակագնային պլաններ եւ ծառայություններ, դրանք ակտիվացնել կամ ապաակտիվացնել եւ այլն։

11:02 | 03.10.24 | News | 12898
Viva subscribers can now receive answers to their questions through an online chat in the application My Viva.
The chat-assistant was developed specifically for subscribers who prefer texting over phone calls. This new communication option will help to speed up request processing and continually improve service quality.
“The ability to communicate with Viva customers through chat will help us better understand their needs and preferences, and further enhance our services and provide a more personalized approach for each individual. We are proud to offer modern and convenient solutions, and we strive to ensure that every Viva customer feels valued and receives quality support at their convenience,” Viva’s General Director Armen Avetisian said.
The advantages of the chat-assistant in the My Viva application
•    Global access at no charge: One can get solutions to questions regardless of location. There is no charge for Internet usage when using the application “My Viva” while in roaming.
•    Multi-functionality: You can share screenshots and other relevant files related to your issue.
•    When you are in noisy environments: The online assistant can be accessed from any location (clubs, gatherings) where it may be difficult to talk on the phone.
•    Fast response: With the “My Viva” chat-assistant, subscribers can receive quick answers to their questions about mobile communication and services.
My Viva application is a simple solution adapted to the needs of subscribers. It allows you to manage your balance, choose the most suitable tariff plans and services, activate or deactivate them, etc.