15:03 | 30.08.24 | Նորություններ | 15199
Ուսանողները ստանում են բիզնեսի կառավարման նախնական գիտելիքներ, հաճախորդի հետ հաղորդակցվելու, նրա կարիքներն ու ցանկությունները հասկանալու ու առաջարկ ներկայացնելու հմտություններ:
Ուսանողները ստանում են մասնագիտական գիտելիքներ՝ հեռահաղորդակցային ընկերության գործունեության տարբեր ոլորտներում, ինչպես նաեւ տիրապետում են գործիքների՝ աշխատաշուկայում իրենց ներկայացնելու, հետագայում իրենց տեղը գտնելու հարցում: «Viva University» կրթական ծրագրի մասնակիցները վճարվում են պրակտիկայի ընթացքում:
Վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում ներգրավված 37 ուսանող Viva-ի սպասարկման տարբեր, այդ թվում՝ մարզային կենտրոններում, ծանոթացել է գործընկերային հաղորդակցման հմտություններին, բացահայտել միջֆունկցիոնալ հարաբերությունների ու թիմային աշխատանքի կարեւորությունը:
Ծրագրի մասնակիցներին աջակցել են ընկերության փորձառու մասնագետները: Ուսանողների հերթական խումբը նույնպես հաջողությամբ ավարտել է «Viva University» կրթական ծրագրի երկամսյա դասընթացը: Ուսանողների անցած ճանապարհն ու ստացած փորձառությունը փաստող ավարտական հավաստագրերը նրանց առավելություն կտան աշխատաշուկա մտնելիս:
«Հաջողելու ճանապարհը պետք է սկսել կրթվելով, փորձ ու արդյունավետ հաղորդակցման հմտություններ ձեռք բերելով: Ծրագրի ընթացքում դուք ավելի հստակ եք պատկերացրել աշխատակից-հաճախորդ, աշխատակից-գործընկեր եւ աշխատակից-ղեկավար հարաբերություններն ու ձեռք բերել դրանք բարձր մակարդակի պահելու հմտություններ: Viva-ն ձեզ փոխանցել է տարիների փորձառություն, արժեհամակարգ, ապրանքատեսակներն ու ծառայություններն ըստ կարիքների առաջարկելու կարողություն, եւ արդյունավետ հաղորդակցմանն առնչվող գիտելիք: Այն, ինչ ստացել եք այստեղ, կօգնի ավելի հստակ պատկերացնել աշխատաշուկան, լինել պահանջված մասնագետ եւ լավագույն արդյունք գրանցել մասնագիտական ոլորտում: Ձգտեք կիրառել ու կատարելագործել ձեր ստացած գիտելիքները»,-ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Ծրագրի շրջանավարտները մասնակցել են նաեւ «Դեպի աշխատաշուկա» դասընթացին, որի ընթացքում ծանոթացել են ռեզյումե կազմելու, հարցազրույցի պատրաստվելու եւ հաջողելու գաղտնիքներին: Ի դեպ, խումբը հաջողությամբ է կատարել նաեւ իր առջեւ դրված մեկ այլ հանձնարարություն. «Արհեստական բանականությունը հեռահաղորդակցության մեջ» թեմայով փորձնական հետազոտություն է անցկացրել եւ ներկայացրել դրա արդյունքները:
Գործունեության հիմնական ուղղություններին զուգահեռ՝ հեռահաղորդակցության շուկայում առաջատարի դիրք զբաղեցնող ընկերությունը պատասխանատու մոտեցում է դրսեւորում երկրի եւ հասարակության նկատմամբ: Ինը տարվա կտրվածքով նախագծի շրջանավարտներից 112-ը համալրել է Viva-ի աշխատակիցների շարքերը: Երկամսյա դասընթացներն իրականացվել են Viva-ի՝ բաժանորդների սպասարկման եւ մարդկային ռեսուրսների վարչությունների համատեղ ջանքերով:

15:03 | 30.08.24 | Новости | 15181
Уже 9 лет подряд компания Viva реализует образовательную программу «Viva University» обучения студентов основам управления бизнесом, общения с клиентами, а также стремится передать необходимые знания и навыки в сфере обслуживания в целях достижения устойчивых результатов.
Студенты осваивают профессиональные навыки в различных областях деятельности телекоммуникационной компании и приобретают инструменты, необходимые для успешного представления себя на рынке труда и поиска подходящего места в будущем. Труд участников образовательной программы «Viva University» за время своей практики оплачивается.
Очередная группа, состоящая из 37 студентов, занятых в рамках программы в сферах продаж и обслуживания клиентов в столичных и региональных центрах обслуживания Viva, получила возможность развить навыки общения с коллегами, открыть для себя межфункциональные связи и ощутить на практике важность командной работы. Принимающие в программе участие студенты убеждены, что поддержка и советы опытных специалистов очень важны и ценны: клиентоориентированность, правильное определение требований клиента, умение предлагать качественные услуги, повышать степень удовлетворенности и обеспечивать постоянный контакт клиента с провайдером услуг играют значительную роль. Еще одна группа участников программы «Viva University» завершила двухмесячную программу. Сертификаты, полученные по итогам обучения, станут для этих студентов значительным преимуществом при трудоустройстве. Для молодых специалистов это не только свидетельство о пройденном пути, но и подтверждение накопленного опыта.
«Путь к успеху начинается с образования и накопления опыта, а также с освоения навыков эффективной коммуникации. В процессе программы вы смогли лучше понять динамику взаимодействия в отношениях между сотрудниками и клиентами, сотрудниками и партнерами, а также сотрудниками и менеджерами, а также научились поддерживать эти отношения на высоком уровне. Компания Viva передала вам свой многолетний опыт, систему ценностей и умение адаптировать услуги под ожидания клиентов. Вы также освоили навыки применения ключевых маркетинговых инструментов и получили знания для успешного общения. Знания, приобретенные в ходе программы, помогут вам глубже понять рынок труда, повысить свою конкурентоспособность и достичь больших успехов в профессиональной деятельности. Рекомендуем активно использовать полученные навыки и интегрировать их с опытом, проверенным временем», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Выпускники программы также прошли курс «На пути к рынку труда», что помогло им четче определить свои дальнейшие шаги, включая составление резюме и подготовку к успешному прохождению собеседования. Студенты также успешно выполнили еще одно задание — провели пилотное исследование на тему «Искусственный интеллект в телекоммуникациях» и представили полученные результаты.
Наряду с предложением услуг, компания, занимающая лидирующие позиции на рынке телекоммуникаций, демонстрирует ответственный подход к стране и обществу. За девять лет проведения образовательной программы ряды Viva пополнили 112 выпускников этого проекта. Двухмесячная программа была реализована совместными усилиями департаментов обслуживания клиентов и управления персоналом компании Viva.