12:16 | 26.05.23 | Նորություններ | 17042
«Յուքոմ» ընկերությունը ցանցի ընդլայնման ռազմավարական պլանի շրջանակում ընդլայնելու է ֆիքսված ցանցը՝ մուտք գործելով Գավառ, Սեւան, Իջեւան, Արտաշատ, Աշտարակ եւ Գորիս մարզային քաղաքներ։
Տեխնիկական աշխատանքները մեկնարկել են եւ ավարտին կհասցվեն 2024 թվականի ընթացքում։
«Նշյալ մարզային քաղաքների ինչպես բազմաբնակարան շենքերի, այնպես էլ սեփական տների բնակիչները հնարավորություն կստանան օգտվելու Ucom-ի՝ Հայաստանում ամենաարագը ճանաչված շարժական եւ ֆիքսված կապի բոլոր ծառայություններից, ինչպես առանձին, այնպես էլ կոնվերգենտ՝ միասնական փաթեթով։ Ավելին, ֆիքսված ցանցի ընդլայնմանը զուգահեռ այդ 6 մարզային քաղաքում մենք նաեւ կարդիականացնենք շարժական ցանցը՝ ավելի որակյալ ու ժամանակակից կապի հնարավորություն ընձեռելով մեր բաժանորդներին», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Շարժական ցանցի արդիականացումը եւ ֆիքսված ցանցի ընդլայնումը թույլ կտան նշված 6 քաղաքների բնակիչներին միավորել իրենց ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայությունները մեկ փաթեթում եւ վճարել մինչեւ 45% ավելի քիչ գումար, քան այդ ծառայություններին առանձին-առանձին բաժանորդագրվելու դեպքում։
Ընտրելով Unity փաթեթները՝ բաժանորդներն ամբողջ ընտանիքի համար կապահովեն մինչեւ 500 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210+ հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ 4K որակի, նորագույն սերնդի Wi-Fi 6 սարք, որը կընձեռի տան ինտերնետի ավելի արագ ու սահուն փորձառություն։ Ավելին, փաթեթում հնարավոր կլինի ներառել մինչեւ 4 Սուպեր SIM-քարտ՝ ընտանիքով ամենաարագ շարժական կապի հնարավորություններից օգտվելու համար։

12:16 | 26.05.23 | Новости | 14839
Компания Ucom расширит свою фиксированную сеть в рамках стратегического плана расширения сети, войдя в региональные города Гавар, Севан, Иджеван, Арташат, Аштарак и Горис.
Технические работы начаты и будут завершены в течение 2024 года.
«Жители как многоквартирных домов, так и частных домов указанных региональных городов будут иметь возможность воспользоваться всеми услугами самых быстрых мобильной и фиксированной сетей в Армении как по отдельности, так и конвергентными, то есть объединенными в единый пакет. Более того, параллельно с расширением фиксированной сети мы также модернизируем мобильную сеть в этих 6 региональных городах, предоставив возможность более качественной и современной связи для наших абонентов», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Модернизация мобильной сети и расширение фиксированной позволят жителям указанных 6 городов объединить свои услуги фиксированной и мобильной связей в одном пакете и платить до 45% меньше, чем если бы они были подключены к этим услугам по отдельности.
Выбрав пакеты Unity, абоненты обеспечат всей семье домашний интернет со скоростью до 500 Мбит/сек, 210+ телеканалов, в том числе в качестве 4K, устройства Wi-Fi 6 последнего поколения, которые гарантируют более быстрый и бесперебойный домашний интернет. Более того, в пакет можно будет включить до 4-х Super SIM-карт, чтобы наслаждаться максимально быстрой мобильной связью всей семьей.