17:10 | 07.03.22 | Նորություններ | 7561
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ 2021 թվականին բնակարանաշինության ծրագրով Հայաստանի տարբեր մարզերում տուն է կառուցվել Արցախից տեղահանված 15 ընտանիքի համար:
Արցախից Վայոց Ձորի մարզի Ագարակաձոր գյուղ տեղափոխված Խաչատրյանների ընտանիքը գործընկերների աջակցությամբ կիսակառույց շինությունը դարձրել է բոլոր կոմունալ հարմարություններով ապահովված բնակելի տուն: Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարներն այցելել են Խաչատրյաններին՝ նրանց հետ կիսելու բնակարանամուտի ուրախությունը:
«Տարիներ առաջ, մեր համագործակցության կարեւորությունը ներկայացնելիս, ընդգծում էի, որ սա երկարաժամկետ ազդեցության ծրագիր է. այն ավարտվում է, սակայն դրական ազդեցությունը մնում է երկար տարիներ: Ամենատարբեր ընտանիքների հետ երկար տարիներ շփվելուց հետո, այժմ առավել ճիշտ բնորոշող արտահայտություն եմ ուզում անել. սա ապրեցնող ծրագիր է: Այն հուսադրող, մարդկանց մեջ հավատ արթնացնող կարեւորագույն միջոց է: Երբ հեռավոր որեւէ գյուղում իր հոգսերի հետ մենակ մնացած մարդն զգում է, որ հենարան ունի, հավատում է իր ուժերին, ջանքեր է գործադրում եւ արժանապատվորեն հաղթահարում է եղած խնդիրները: Սա կարեւոր ցուցիչ է մեզ համար»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի տասը մարզում իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում, Վիվա-ՄՏՍ-ը կատարել է ավելի քան 230 մլն ՀՀ դրամի ներդրում, ինչի արդյունքում 2021 թվականին աջակցություն է ստացել 87 ընտանիք:

17:10 | 07.03.22 | News | 7564
In 2021 Viva-MTS and the “Fuller Center for Housing Armenia”, within the framework of the housing project, built houses in different regions of Armenia for 15 displaced families.
The Khachatryan family from Artsakh moved to Agarakadzor village of Vayots Dzor region where their semi-dilapidated house turned into a decent home with all necessities with the support of the partners. The heads of the partner organization visited the Khachatryans to share with them the joy of housewarming.
“Years ago, as I was sharing the importance of our partnership, I would put an emphasis on its long-term impact, saying that its positive outcomes were there to stay for many years after the program was over. After having contacted so many families over years I have now found a more accurate definition for it: this program makes people live. It is a fundamental instrument to inspire hope and faith in people’s hearts. When a person in a remote village facing the burden of own problems knows there is someone to rely on, that person believes in oneself, makes efforts and overcomes the problems while keeping one’s head up. That is a crucial indicator for us,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
Viva-MTS has invested over AMD 230 mln into the housing project implemented in 10 regions of Armenia, as a result of which 87 families benefitted in 2021.