08:30 | 22.04.21 | Նորություններ | 11484
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, Ucom ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանն հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասվում է.
«Մեկ տարի առաջ այս օրերին սկսվեցին Ucom-ի կազմաքանդման ակտիվ փորձերը: Ապօրինությունների ցիկլը ուղղված էր մեր ընկերությունում անկառավարելի իրավիճակ ստեղծելու փորձերին, ինչի արդյունքում, ըստ բոլորին հայտնի շրջանակների, ստիպված էինք լինելու կասկածելի ուժերի օտարել մեր 12 տարվա ամենօրյա աշխատանքի արդյունքը՝ Ucom-ը։
Հիշում եմ, լրիվ պատահական, հենց այդ օրերին, երբ հայրս կալանավայրում զրկված էր բժշկական օգնության իրավունքից, մեր 12 տարվա գործընկերը հանկարծ հասկացավ, որ աշխատանքային տարաձայնություններ ունենք եւ իր օրակարգը չընդունելու արդյունքը ավելի քան 500 աշխատակիցներ ազատման դիմումներն են` ցանցի խափանման հնարավոր հետեւանքով: Դետալների մասին կլռեմ՝ բիզնես կոռեկտությունից ելնելով։ Ժամանակը ամեն ինչ ցույց կտա:
Այսօր`արդեն մոտ մեկ տարի անց, ուզում եմ արձանագրել, որ թեեւ դժվարությամբ, այնուամենայնիվ մեզ հաջողվեց հաղթահարել ճգնաժամը: Մեր թիմը կարողացավ արժանապատվությամբ եւ ինստիտուցիոնալ մոտեցմամբ վերականգնել կայունությունը՝ զերծ մնալով իռացիոնալ գործելաոճից: Ucom-ի աշխատակազմը բացառիկ կամք եւ պատասխանատվություն ցուցաբերեց` անգամ ամենադժվարին օրերին պահպանելով եւ առաջնորդվելով բաժանորդների շահերով: Բիզնես համայնքը եւ միջազգային գործընկերները փոխգործակցության հուսալի վարք ու պատրաստակամություն ցուցաբերեցին, իսկ մեր մրցակիցները`«Վիվա-ՄՏՍ»-ը եւ «Բիլայն Արմենիան» բացառիկ սոլիդարություն պահպանեցին: Ես շնորհակալ եմ եւ երախտապարտ, որ հայկական օպերատորին սատարելու համար դրսեւորվեց հավաքական ուժ եւ աջակցություն:
Կարեւոր եմ համարում ընդգծել, որ դժվարին այս տարում մեր թիմը նաեւ covid19-ի մարտահրավերը հաղթահարեց՝ առաջնորդվելով մի կողմից անվտանգության, մյուս կողմից՝ թիմերի ամբողջականության պահպանման գերակայությունով։ Պատերազմը նոր օրակարգ առաջադրեց. Ucom-ը օր ու գիշեր աշխատանքով բազմաբնույթ աջակցություն ցուցաբերեց բանակին՝ տեխնիկական աջակցման, կապի ապահովման համալիր միջոցառումների եւ ուղիղ նվիրատվության միջոցով։ Ցավով պիտի ասեմ, որ հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհեցին նաեւ Ucom-ի երեք աշխատակիցներ. խոնարհվում ենք նրանց լուսավոր հիշատակի առջեւ։
Այսօր, երբ շատերս համավարակից ու պատերազմից ընտանիքի անդամ ենք կորցրել, տնտեսական քայքայիչ կորուստներ կրել, գուցե կորցրել ապագայի կայունության հեռանկարը, միեւնույն է` թեւաթափ լինելու իրավունք չունենք: Փորձությունները գալիս են ստուգելու մեր կամքն ու դիմացկունությունը: Ucom-ը էլ ավելի ամուր հենքով է շարունակելու ծառայել Հայաստանին` իր մարդկային ներուժով, ռազմավարական ենթակառուցվածքներով եւ լայնամասշտաբ ինովատիվ ծրագրերով: Վստահ եմ, որ միջազգային գործընկերությունների եւ ներդրումների ներգրավման միջոցով զգալի ազդեցություն կունենանք մեր երկրի տնտեսության վերակառուցման ու զարգացման վրա»:

08:30 | 22.04.21 | News | 13811
Co-founder of Galaxy Group of Companies and Chairman of the Board of Directors of Ucom, Gurgen Khachatryan, has released a statement today, which reads,
“Around this time a year ago, active attempts towards dismantling Ucom began. Illegal activities were aimed at creating an uncontrollable situation in our company by circles that are well-known to everybody, as a result of which they were hopping we would have to alienate the result of our 12 years of daily work, Ucom, and leave it to some dubious entities.
I remember exactly during those days, when my father was deprived of his right to medical care while in detention, our partner of 12 years, all of a sudden, realized that, apparently, we had disagreements and threatened that if we didn’t accept his agenda, over 500 employees would resign, leaving the Ucom network hanging. I will remain silent about further details due to business correctness.
Today, almost a year later, I want to state that despite the difficulties, we managed to overcome the crisis. Our team was able to restore the company’s stability with dignity and institutional approach. The staff of Ucom demonstrated exceptional will and responsibility, not compromising the interests of the customers even in the most difficult days. The business community showed reliable behavior and willingness to support their partner, and our competitors-VivaCell-MTS and Beeline Armenia-maintained exceptional solidarity. I am grateful that collective force and backing was shown in support of an Armenian operator.
I find it imperative to emphasize that in this difficult year, our team overcame the challenge of Covid19, guided by the priority of health security on one hand and maintaining the integrity of the teams on the other. The war set a new agenda: Ucom worked day and night to provide a variety of support to the army through technical assistance, comprehensive communication measures and direct donations. I must say with great sorrow that three employees of Ucom sacrificed their lives for the defense of our homeland. We bow before them and honor their memories.
Today, when many of us have lost a family member to the coronavirus or the war, suffered devastating economic losses, perhaps lost the prospect of future stability, we still cannot afford to give in. Obstacles come to test and challenge our will and endurance. I am convinced that Ucom will continue to serve Armenia on an even stronger footing, contributing to the restoration and development of the country's economy through its human potential, strategic infrastructure, international partnership and bringing in new investments”.