14:14 | 31.07.20 | Նորություններ | exclusive 19718
«Նովաթել» նորաստեղծ հայկական ընկերությունը այսօր պաշտոնապես հայտարարել էր «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ 100 տոկոս բաժնեմասը ձեռք բերելու իր «լրջագույն ցանկության մասին»։
Itel.am-ը մանրամասների համար զրուցել է ընկերության լիազոր ներկայացուցիչ Մինաս Երզնկյանի հետ:
Նա տեղեկացրել է, որ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն ձեռք բերելու մասով հետաքրքրությունն առկա է արդեն տեւական ժամանակ: «Նովաթել»-ը նորաստեղծ ընկերություն է, քանի որ, Մինաս Երզնկյանի խոսքով, վաճառող կողմը նախապատվությունը տալիս  է հենց այդպիսի ընկերություններին:
«Տարբեր ուսումնասիրություններ են իրականացվել: Ինքս շուրջ 25 տարի աշխատում եմ տարբեր ընկերությունների հետ, այդ թվում՝ Մոսկվայում, հենց հեռահաղորդակցության ոլորտում: Փորձեցինք գործընթաց սկսել ընկերներիս հետ միասին: Զուգահեռ բանակցություններ են ընթացել նաեւ «ՎԵՈՆ»-ի գլխամասային գրասենյակի հետ»,- նշել է նա:
Մինաս Երզնկյանի խոսքով, «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն ձեռք բերելու նպատակն է Հայաստանում ոլորտի զարգացմանը նպաստելը:
«Հիմա պաշտոնապես հայտարարում ենք գործընթացին մասնակցելու մեր ցանկության մասին: Առայժմ ավելին ասելու իրավունք չունենք»,- ընդգծել է նա:

14:14 | 31.07.20 | Новости | exclusive 19709
Новосозданная армянская компания «Новател» сегодня официально заявила о своем «серьезном желании» приобрести 100% акций ЗАО «ВЕОН Армения».
Для выяснения подробностей Itel.am побеседовал с уполномоченным представителем компании Минасом Ерзнкяном.
Он сообщил, что интерес к приобретению «ВЕОН Армения» существует уже длительное время. «Новател» – новая компания, и, по словам Минаса Ерзнкяна, продающая сторона отдает предпочтение именно такого рода компаниям.
«Были проведены различные исследования. Я сам около 25 лет работаю с различными компаниями, в том числе в Москве, именно в сфере телекоммуникаций. Мы решили начать процесс вместе с друзьями. Параллельно велись переговоры также со штаб-квартирой «ВЕОН»»,- отметил он.
По словам Минаса Ерзнкяна, цель приобретения «ВЕОН Армения» – способствовать развитию сферы в Армении.
«Сейчас мы официально заявляем о нашем желании участвовать в этом процессе. На данный момент сказать большее мы не имеем права»,- подчеркнул он.