14:14 | 31.07.20 | Նորություններ | exclusive 19718
«Նովաթել» նորաստեղծ հայկական ընկերությունը այսօր պաշտոնապես հայտարարել էր «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ 100 տոկոս բաժնեմասը ձեռք բերելու իր «լրջագույն ցանկության մասին»։
Itel.am-ը մանրամասների համար զրուցել է ընկերության լիազոր ներկայացուցիչ Մինաս Երզնկյանի հետ:
Նա տեղեկացրել է, որ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն ձեռք բերելու մասով հետաքրքրությունն առկա է արդեն տեւական ժամանակ: «Նովաթել»-ը նորաստեղծ ընկերություն է, քանի որ, Մինաս Երզնկյանի խոսքով, վաճառող կողմը նախապատվությունը տալիս  է հենց այդպիսի ընկերություններին:
«Տարբեր ուսումնասիրություններ են իրականացվել: Ինքս շուրջ 25 տարի աշխատում եմ տարբեր ընկերությունների հետ, այդ թվում՝ Մոսկվայում, հենց հեռահաղորդակցության ոլորտում: Փորձեցինք գործընթաց սկսել ընկերներիս հետ միասին: Զուգահեռ բանակցություններ են ընթացել նաեւ «ՎԵՈՆ»-ի գլխամասային գրասենյակի հետ»,- նշել է նա:
Մինաս Երզնկյանի խոսքով, «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն ձեռք բերելու նպատակն է Հայաստանում ոլորտի զարգացմանը նպաստելը:
«Հիմա պաշտոնապես հայտարարում ենք գործընթացին մասնակցելու մեր ցանկության մասին: Առայժմ ավելին ասելու իրավունք չունենք»,- ընդգծել է նա:

14:14 | 31.07.20 | News | exclusive 19651
Newly founded Armenian company Novatel has officially announced today its “most serious desire” to purchase 100% of the shares of VEON Armenia.
Itel.am has talked with Novatel’s representative Minas Yerznkyan about the announcement.
Mr Yerznkyan has told that Novatel has considered the purchase for a long time. It is a new company, as according to Mr Yerznkyan, the selling side prefers newly founded buyers.
“We have done some studies. I have worked with various telecoms for around 25 years, including operators working in Moscow. This is an enterprise I founded with my friends. Parallel to that, we started negotiating with VEON headquarters,” he said.
According to Minas Yerznkyan, Novatel wants to purchase VEON Armenia to develop telecom industry in Armenia.