11:45 | 31.07.20 | Նորություններ | 21031
«Նովաթել» ընկերությունն այսօր մամուլի հաղորդագրություն է տարածել, որում հայտնել է «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ 100 տոկոս բաժնեմասը ձեռք բերելու իր «լրջագույն ցանկության մասին»։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ուսումնասիրությունների արդյունքում «Նովաթելը» հանգել է այն եզրակացության, որ Հայաստանում շատ կարևոր է զարգացնել հեռահաղորդակցության հետևյալ ուղղությունները՝ առանձնահատուկ ուշադրության արժանացնելով սահմանամերձ շրջանների եւ գյուղական համայնքների կապի որակի բարձրացմանը․
1. շարժական կապի ծառայությություններ,
2. հանրային ամրակցված հեռախոսակապի ծառայություններ,
3. ամրակցված լայնաշերտ հասանելիությամբ մանրածախ ինտերնետ, ծառայություններ,
4. ամրակցված լայնաշերտ հասանելիությամբ մեծածախ ինտերնետ ծառայություններ,
5. հեռուստատեսության վերահեռարձակման ծառայություններ,
6. զանգերի վերջնավորման ծառայություններ։
««Նովաթելը» բարձր է գնահատում «ՎԵՈՆ Արմենիա» ընկերությունում ներկայումս աշխատող ինժեներատեխնիկական եւ սպասարկող անձնակազմի բարձր որակավորումը եւ հայտնում իր պատրաստակամուությունը բաժնետոմսերը ձեռք բերելու դեպքում իրականացնել ընկերության արդյունավետ կառավարում։ Գերակա կհամարվի բաժանորդների թվի աճը և կապի որակի բարելավումը ներդրումային ծրագրերի շրջնակներում»,- ասված է հաղորդագրության տեքստում։
Իր ներդրումային ծրագիրը «Նովաթելը» կներկայացնի առաջիկայում կայանալիք մամուլի ասուլիսի ընթացքում։
Հաղորդվում է նաեւ, որ «Նովաթել»-ի լիազոր ներկայացուցիչները հսկայական փորձ ունեն հեռահաղորդակցության ոլորտում հեղինակավոր միջազգային ընկերությունների հետ աշխատանքում, որոնք գործունեություն են ծավալում մի շարք երկրներում։

11:45 | 31.07.20 | News | 19685
Novatel has announced in a press statement today its “serious intention” to purchase 100% of the shares of VEON Armenia.
The company has stated that the research results lead to the conclusion that it is very important to develop telecom in Armenia in the following directions, with special attention for border villages and improvement of communications in rural areas:
1. mobile services,
2. fixed-lined public network services;
3. broadband retail internet services,
4. fixed-line broadband wholesale internet services,
5. television broadcasting services,
6. call termination services.
“Novatel highly appreciates the high qualification of the engineering, technical and service staff currently working in VEON Armenia and states its commitment to carry out effective management of the company in case of acquiring the shares. The priority will be given to increasing the number of subscribers and improving the quality of communication in the framework of investment programs,” Novatel said.
The company will present the investment programs during a press conference in the nearest future.
Reports say that the authorized representatives of Novatel have vast experience in working with reputable international telecoms, which operate in a number of countries.