15:27 | 15.01.20 | Նորություններ | 12645
VEON ընկերությունը, որին պատկանում է Beeline Armenia ապրանքանիշի ներքո գործող «Վեոն Արմենիա»-ն, այսօր հաստատել է քննարկումները UCom-ի հետ՝ «հնարավոր գործարքի մասին»:
«Այս քննարկումների արդյունքում կարող է գործարք կնքվել, կարող է եւ չկնքվել: VEON հանդես կգա նոր հաղորդագրությամբ՝ կարգավորիչ պահանջներին համապատասխան, եթե դրա կարիքը լինի», - ասված է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
2019 թվականի դեկտեմբերի 30-ին հայտնի դարձավ, որ UCom-ը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով` «Վեոն Արմենիա» ընկերությունը (ապրանքանիշը «Բիլայն») գնելու նպատակով:

15:27 | 15.01.20 | Новости | 14568
Компания VEON, которой принадлежит действующая под торговой маркой Beeline Armenia компания «Веон Армения», подтвердила сегодня обсуждения с Ucom «о возможной сделке».
«По результатам обсуждений сделка может быть как заключена, так и не заключена. VEON выступит с новыми заявлениями согласно регулятивным требованиям, если в этом будет необходимость»,- говорится в сообщении компании.
30 декабря 2019 года появилась информация о том, что UCom обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг с целью приобретения «Веон Армения» (торговая марка «Билайн»).