11:53 | 25.06.19 | Նորություններ | 6177
Ծրագրային լուծումների մշակմամբ եւ ապահովմամբ զբաղվող DataArt համաշխարհային ընկերությունն այսօր հայտարարել է, որ իր Atlas Framework-ը հասանելի է դարձրել բոլորին՝ որպես բաց կոդով GitHub նախագիծ՝ Apache 2.0 լիցենզիայով:
Սա նշանակում է, որ բիզնեսի ինտեգրումն ամպային համակարգի հետ կլինի զգալիորեն արագ եւ առավել արդյունավետ, իսկ բիզնես լուծումները հնարավոր կլինի տրամադրել ավելի արագ:
DataArt-ի այս քայլը նշանակում է, որ .NET ծրագրավորողներն այլեւս կարիք չեն ունենա ծախսել ռեսուրսներ՝ անհրաժեշտ ենթակառուցվածքային գործիքները հետազոտելու, ընտրելու, տեղակայելու, ինտեգրելու եւ կարգավորելու համար:
Atlas Framework-ը .NET ենթակառուցվածքային գործիքների ամբողջականություն է, որը նախատեսված է նախագծեր մեկնարկելու եւ ամպային համակարգերում գործնական ֆունկցիոնալությունը մինչեւ 24 շաբաթով արագացնելու համար:
«Atlas Framework-ի հասանելիությունը կհեշտացնի յուրաքանչյուր ՏՏ համակարգի տեղափոխումն ամպեր: Այն նշանակալիորեն նվազեցնում է մշակումները: Արագացված զարգացումը եւ գործնական ֆունկցիոնալության ավելի արագ հասանելիությունը կապահովեն վիթխարի առավելություններ: Այն նաեւ կհանգեցնի ամպային տեղափոխման ընթացքում ռիսկերի շեշտակի նվազեցմանը: Մենք ուրախ ենք բիզնես համայնքին մատուցել մի լուծում, որը համապատասխանում է նշված ստանդարտներին»,- նշել է DataArt-ի լուծումների ճարտարապետ Նիկիտա Կոզլովը:

11:53 | 25.06.19 | News | 6183
DataArt, the global technology consultancy that designs, develops and supports unique software solutions, today announced that it has made its Atlas Framework available to all as an open-source GitHub project under an Apache 2.0 license.
This means that business integration with the cloud will be significantly speedier and more efficient and that business solutions can be delivered more quickly.
DataArt’s move means that for the first time .NET developers will no longer have to spend resources researching, selecting, deploying, integrating, and fine tuning a set of essential infrastructure tools.
The Atlas Framework is a comprehensive set of .NET development infrastructure tools designed to jump-start projects and accelerate the delivery of business functionality in the cloud by up to 24 weeks.
Nikita Kozlov, Solution Architect at DataArt, said: “The availability of the Atlas Framework, will make it much easier for any IT-system to be moved to the cloud. It significantly reduces development.
“The accelerated development and faster access to business functionality will deliver huge business benefits. There will be a ground-breaking reduction of risks in the process of cloud migration. We are delighted to deliver a solution along these lines to the business community.”