15:30 | 07.06.19 | Նորություններ | 11058
«Յանդեքս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ելենա Բունինան եւ գործադիր տնօրեն Տիգրան Խուդավերդյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացրել Հայաստանում իրենց ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկայում նախատեսվող նախագծերը:
Սանկտ Պետերբուրգում կայացած հանդիպմանը նրանք նշել են, որ շահագրգռված են Հայաստանում «Յանդեքս»-ի գործունեության ընդլայնմամբ ու պատրաստ են ՀՀ կառավարության հետ սերտ համագործակցության:
Նրանց խոսքով՝ «Յանդեքս»-ը հայկական շուկային պատրաստվում է առաջարկել նոր ծառայություններ, մասնավորապես՝ զբոսաշրջության եւ փոքր բիզնեսի զարգացման ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է «Յանդեքս»-ի հետ քննարկել տարբեր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները եւ օժանդակել դրանց իրականացմանը:

15:30 | 07.06.19 | Новости | 11399
Гендиректор компании «Яндекс» Елена Бунина и учредительный директор Тигран Худавердян представили премьер-министру Армении Николу Пашиняну свои текущие программы в Армении и планы на дальнейшие проекты.
На встрече в Санкт-Петербурге они отметили, что заинтересованы расширением деятельности «Яндекс» в Армении и готовы к тесному сотрудничеству с правительством республики.
По их словам, «Яндекс» планирует предложить армянскому рынку новые услуги, в частности, в сферах развития туризма и малого бизнеса.
Никол Пашинян подчеркнул, что правительство готово обсудить с «Яндекс» возможности осуществления различных программ и содействовать их реализации.