15:30 | 07.06.19 | Նորություններ | 11058
«Յանդեքս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ելենա Բունինան եւ գործադիր տնօրեն Տիգրան Խուդավերդյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացրել Հայաստանում իրենց ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկայում նախատեսվող նախագծերը:
Սանկտ Պետերբուրգում կայացած հանդիպմանը նրանք նշել են, որ շահագրգռված են Հայաստանում «Յանդեքս»-ի գործունեության ընդլայնմամբ ու պատրաստ են ՀՀ կառավարության հետ սերտ համագործակցության:
Նրանց խոսքով՝ «Յանդեքս»-ը հայկական շուկային պատրաստվում է առաջարկել նոր ծառայություններ, մասնավորապես՝ զբոսաշրջության եւ փոքր բիզնեսի զարգացման ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է «Յանդեքս»-ի հետ քննարկել տարբեր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները եւ օժանդակել դրանց իրականացմանը:

15:30 | 07.06.19 | News | 9221
CEO at Yandex Russia Elena Bunina and Deputy CEO at Yandex group Tigran Khudaverdyan introduced Nikol Pashinyan to the company’s ongoing programs and future projects in Armenia.
They noted at the meeting in St. Petersburg that they are interested in expansion of Yandex operation in Armenia, ready to closely cooperate with the Armenian government.
According to them, Yandex plans to offer new services on the Armenian market, particularly, in sectors of tourism and small business development.
Nikol Pashinyan emphasized that the government is ready to discuss various programs with Yandex and support their implementation.