09:09 | 23.05.19 | Նորություններ | 13648
Արկադի Վոլոժը կշարունակի ղեկավարել ընկերությունների խումբը գլխավոր տնօրենի պաշտոնում, որը նա զբաղեցնում է «Յանդեքս»-ի հիմնման օրվանից:
Տիգրան Խուդավերդյանը ծնվել է Երեւանում 1981-ին: «Յանդեքս»-ում աշխատում է 2006-ի ապրիլից:
Ընկերությունում աշխատանքի ընթացքում նա ղեկավարել է մի քանի ծառայություն, այդ թվում՝ «Յանդեքս.Բրաուզեր»-ն ու «Յանդեքս.Նավիգատոր»-ը: 2015-ին նա դարձել է «Յանդեքս.Տաքսի»-ի գլխավոր տնօրենը: 2018-ին, երբ «Յանդեքս»-ն ու Uber-ը միավորեցին տաքսիների օնլայն պատվիրման իրենց բիզնեսները Ռուսաստանում եւ հարեւան երկրներում, Տիգրանը գլխավորեց նոր ընկերությունը:
«Տիգրանը շատ վաղուց է աշխատում «Յանդեքս»-ում եւ ընկերությունում հարգանք է վայելում: Շնորհիվ նրա, որ Տիգրանը կզբաղվի ընթացիկ ղեկավարությամբ, ես կկարողանամ կենտրոնանալ ավելի լայն ռազմավարական խնդիրների վրա»,- ասել է «Յանդեքս» ընկերությունների խմբի գլխավոր տնօրեն Արկադի Վոլոժը:
«Տիգրանը երկար տարիներ «Յանդեքս»-ում զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ: Նրա ղեկավարությամբ «Յանդեքս.Տաքսի»-ն դարձել է շուկայի առաջատար եւ հրաշալիորեն պատրաստ է հետագա կայուն աճի համար»,- նշել է «Յանդեքս»-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ջոն Բոյնտոնը:

09:09 | 23.05.19 | News | 13621
Yandex, one of Europe's largest internet companies and the leading search provider in Russia, announced the appointment of Tigran Khudaverdyan to the newly created position of Deputy Chief Executive Officer of the Yandex group.
Arkady Volozh will continue to serve as CEO, as he has done since the Company’s formation.
Tigran Khudaverdyan was born in Yerevan in 1981.
He joined Yandex in April 2006, and since then has led several successful Yandex projects, including Yandex.Browser and Yandex.Navigator. He moved to the Yandex.Taxi business in 2015, and has served as Chief Executive Officer of MLU B.V., our ride-hailing and food delivery joint venture with Uber, since its formation.
“I’m very excited to work with Tigran in his new role,” commented Arkady Volozh, Chief Executive Officer of Yandex N.V.  “Tigran has spent much of his career with Yandex, knows the business inside and out, and is highly regarded by the entire Yandex team. With him focusing on day-to-day management in the new Deputy CEO position, I will be able to focus on broader strategic opportunities.”
“We are delighted to see Tigran assume the role of Deputy CEO,” said John Boynton, Chairman of the Board of Yandex N.V.  “Tigran has held a variety of roles at Yandex over the years, most recently overseeing the rapid growth of the Yandex.Taxi business.”