09:09 | 23.05.19 | Նորություններ | 13648
Արկադի Վոլոժը կշարունակի ղեկավարել ընկերությունների խումբը գլխավոր տնօրենի պաշտոնում, որը նա զբաղեցնում է «Յանդեքս»-ի հիմնման օրվանից:
Տիգրան Խուդավերդյանը ծնվել է Երեւանում 1981-ին: «Յանդեքս»-ում աշխատում է 2006-ի ապրիլից:
Ընկերությունում աշխատանքի ընթացքում նա ղեկավարել է մի քանի ծառայություն, այդ թվում՝ «Յանդեքս.Բրաուզեր»-ն ու «Յանդեքս.Նավիգատոր»-ը: 2015-ին նա դարձել է «Յանդեքս.Տաքսի»-ի գլխավոր տնօրենը: 2018-ին, երբ «Յանդեքս»-ն ու Uber-ը միավորեցին տաքսիների օնլայն պատվիրման իրենց բիզնեսները Ռուսաստանում եւ հարեւան երկրներում, Տիգրանը գլխավորեց նոր ընկերությունը:
«Տիգրանը շատ վաղուց է աշխատում «Յանդեքս»-ում եւ ընկերությունում հարգանք է վայելում: Շնորհիվ նրա, որ Տիգրանը կզբաղվի ընթացիկ ղեկավարությամբ, ես կկարողանամ կենտրոնանալ ավելի լայն ռազմավարական խնդիրների վրա»,- ասել է «Յանդեքս» ընկերությունների խմբի գլխավոր տնօրեն Արկադի Վոլոժը:
«Տիգրանը երկար տարիներ «Յանդեքս»-ում զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ: Նրա ղեկավարությամբ «Յանդեքս.Տաքսի»-ն դարձել է շուկայի առաջատար եւ հրաշալիորեն պատրաստ է հետագա կայուն աճի համար»,- նշել է «Յանդեքս»-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ջոն Բոյնտոնը:

09:09 | 23.05.19 | Новости | 13225
Аркадий Волож продолжит управлять группой компаний на посту генерального директора, который он занимает с момента основания Яндекса.
Тигран Худавердян родился в Ереване в 1981 году. В Яндексе он работает с апреля 2006 года.
За время работы в компании он руководил несколькими сервисами, включая Яндекс.Браузер и Яндекс.Навигатор. В 2015 году он перешёл в Яндекс.Такси на должность генерального директора. В 2018 году, когда Яндекс и Uber объединили свои бизнесы онлайн-заказа такси в России и соседних странах, Тигран возглавил новую компанию.
«Тигран очень давно работает в Яндексе и пользуется уважением в компании. Благодаря тому, что Тигран займётся текущим руководством, я смогу сконцентрироваться на более широких стратегических задачах», - сказал генеральный директор группы компаний Яндекса Аркадий Волож.
«Тигран много лет работал на руководящих должностях в Яндексе. Под его управлением Яндекс.Такси стало лидером на рынке и прекрасно подготовлено для дальнейшего устойчивого роста», - отметил председатель совета директоров Яндекса Джон Бойнтон.