17:14 | 02.04.19 | Նորություններ | 10740
Ucom ընկերության կողմից ստեղծված uCloud ամպային համակարգը վերածվել է առանձին պորտալի, որը թույլ կտա նվազեցնել ՏՏ ենթակառուցվածքի ներդրման, սպասարկման եւ զարգացման ծախսերը։
uCloud ամպային համակարգի ucloudspace.am պորտալը ստարտափներին եւ խոշոր ընկերություններին հնարավորություն է ընձեռում ունենալ առանձին վիրտուալ սերվերների տեսակներ, տարբեր ամպային ծրագրեր եւ այլ ամպային լուծումներ։
Պորտալում օգտատերը կարող է ծանոթանալ մատուցվող ծառայություններին, առցանց գրանցվել, առցանց վճարումներ իրականացնել, մեկ ինտերֆեյսի միջոցով կառավարել ծառայությունները: Պորտալի միջոցով Ucom-ն առաջարկում է IaaS ծառայություն (ենթակառուցվածքը որպես ծառայություն), որը թույլ է տալիս uCloud ինտերֆեյսում ինքնուրույն ստեղծել վիրտուալ սերվերներ, գործածել տարբեր օպերացիոն համակարգեր, կառուցել սեփական ցանցային ենթակառուցվածքը:
Ի տարբերություն հայաստանյան մի շարք ընկերությունների, որոնք տրամադրում են միայն վիրտուալ սերվերներ, uCloud-ը թույլ է տալիս լիովին անկախ միջավայր ստեղծել, որտեղ կարելի է միաժամանակ օգտագործել եւ կառավարել տարբեր պրոդուկտներ:
«Առաջիկայում առավել կզարգացնենք մեր պատրաստի հարթակները (PaaS) եւ ծրագրային ծառայությունները (SaaS): Ներկայումս պորտալի միջոցով կարելի է նաեւ գրանցել դոմեններ, օգտվել ընդհանուր հոսթինգ ծառայությունից, մասնավորապես՝ ստեղծել վեբ-կայքեր եւ տեղակայել դրանք առցանց սերվերների վրա: Մենք առաջարկում ենք նաեւ համատեղակայում կամ ֆիզիկական հոսթինգ, որը ենթադրում է հաճախորդին պատկանող սարքավորման տեղադրում մեր տվյալների կենտրոնում»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

17:14 | 02.04.19 | News | 10712
The uCloud system created by Ucom has been turned into a separate portal, which will allow users to reduce costs for the implementation, maintenance and development of an IT infrastructure.
uCloud's ucloudspace.am portal enables start-ups and large companies to have different types of separate virtual servers, various cloud applications and other cloud solutions.
On uCloudspace.am portal users can get familiarised with the services provided, register online, perform online payments and manage services through one interface. Via this portal Ucom offers IaaS (Infrastructure as a Service) service, which allows creating virtual servers on uCloud interface, use various operating systems and build own network infrastructure. Unlike a number of Armenian companies, which provide only virtual servers, uCloud enables to create a fully independent environment, where one can use and manage different products at a time.
"In the near future we will develop our ready-made platforms (PaaS) and software services (SaaS). Currently the portal also enables to register domains, use shared hosting service, in particular, create web sites and put them on online servers. We also offer collocation or physical hosting service, which involves installation of client's equipment in our data center," said Hayk Yesayan the Co-founder and Director General at Ucom.