15:43 | 26.02.19 | Նորություններ | 10505
Ucom ընկերությունն իր uPay նախագծի շրջանակում վճարահաշվարկային կազմակերպություն է հիմնել, որը ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհրդի կողմից ստացել է վճարահաշվարկային կազմակերպության դրամական փոխանցումներ իրականացնելու լիցենզիա։
Նորաստեղծ «ՅՈՒՓԵՅ» ՓԲԸ գործունեության նպատակն է հաճախորդներին մասնագիտացված ֆինանսական ծառայությունների մատուցումը։
«Առաջնային քայլերից է լինելու uPay մասնաճյուղերի վերաբացումը, արդեն uPay ընկերության լիցենզիայի ներքո եւ տվյալ մասնաճյուղերում ծառայությունների ցանկի ընդլայնումը, իսկ մասնավորապես՝ տեղական եւ միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերի սպասարկումը: Նշեմ, որ ներկայումս uPay մասնաճյուղերը գործում են Ucom-ի եւ այլ վճարահաշվարկային կազմակերպության համագործակցության շրջանակում»,- նշել է նորաստեղծ uPay ընկերության գործադիր տնօրեն Ռուբեն Սաղոյանը։
2019թ. երկրորդ կեսին uPay ընկերությունը պլանավորում է ներկայանալ uPay մոբայլ հավելվածի թարմացված, օգտատերերի համար առավել հարմար ու արդիականացված տարբերակով։
Հիշեցնենք, որ Ucom-ը ներկայացրել է uPay վիրտուալ դրամապանակը 2016թ.։ Այն օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված եւ շարժական ծառայությունների համար, այլեւ իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի եւ տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:

15:43 | 26.02.19 | Новости | 10829
Компания Ucom в рамках своего проекта uPay основала платежно-расчетную организацию, которая получила лицензию совета Центрального банка РА на осуществление денежных переводов со стороны платежно-рассчетной организации.
Целью недавно созданного ООО «ЮПЕЙ» является предоставление специализированных финансовых услуг своим клиентам.
«Одним из первых шагов будет перезапуск филиалов uPay уже в рамках действующей лицензии компании uPay, а также расширение перечня услуг в данных филиалах, а в частности, обслуживание местных и международных систем денежных переводов. Отмечу, что в настоящее время филиалы uPay действуют в рамках сотрудничества Ucom и другой платежно-расчетной организации», - отметил исполнительный директор недавно созданной компании uPay Рубен Сагоян.
Во второй половине 2019 года компания uPay планирует представить обновленную, более удобную для пользователей и модернизированную версию мобильного приложения uPay.
Напомним, что компания Ucom представила виртуальный кошелек uPay в 2016 году. Он позволяет пользователям осуществлять платежи не только за фиксированные и мобильные услуги Ucom, но и производить коммунальные платежи, оплачивать кредиты, налоги и сборы, штрафы дорожной полиции непосредственно со своего смартфона, вне зависимости от места нахождения.