13:30 | 26.02.19 | Նորություններ | 8004
Վերաբացված թանգարանի առաջին հյուրերն են դարձել Չեխովի անվան միջնակարգ դպրոցի 4-րդ դասարանի աշակերտները։ Նրանց համար կազմակերպվել է շրջայց թանգարանում եւ ընկերության գլխամասային գրասենյակում։
Beeline-ի Կապի թանգարանում ներկայացված են Հայաստանում հեռախոսային կապի զարգացման պատմությանը վերաբերող նյութեր, ինչպես նաեւ երկրում ներդրված կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ցուցանմուշներ: Թանգարանի հավաքածուն թույլ է տալիս ծանոթանալ Հայաստանում հեռահաղորդակցության սարքավորումների ՝ ֆիքսված, մոբայլ եւ ինտերնետ կապի միջոցների զարգացման պատմությանը՝ 20-րդ դարի սկզբից մինչ այսօր։
Թանգարանի նմուշները ներկայացնում են նաեւ հայ կապավորների կյանքի ուշագրավ էջերը, այդ թվում՝ նրանց ներդրումը երկրաշարժի գոտում կապի վերականգնման գործում։
«Beeline-ի գլխամասային գրասենյակում լայնածավալ վերանորոգման աշխատանքների հետ կապված մենք ստիպված էինք ժամանակավորապես դադարեցնել թանգարանի աշխատանքը, սակայն այսօրվանից բոլոր ցանկացողներին հպարտությամբ հրավիրում ենք այցելել մեր նորացված թանգարանը, որն ընդլայնվել է թե՛ տարածքային, թե՛ ցուցանմուշների քանակի առումով։ Ի դեպ, մեր թանգարանի հավաքածուն անընդհատ լրացվում է եւ բոլոր՝ նույնիսկ 20-րդ դարի սկզբի նմուշները սարքին են, ինչում այցելուները կարող անձամբ համոզվել»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Կապի Թանգարանը գործում է հետեւյալ հասցեում՝ Երեւան, Ազատության պողոտա 24/1։ Այցելություններն անվճար են եւ իրականացվում են ուրբաթ օրերին՝ նախնական գրանցմամբ։ Գրանցվելու համար անհրաժեշտ է գրել org@beeline.am էլ. հասցեին կամ զանգահարել + 37410290523 հեռախոսահամարով։
Թանգարանը բացվել է 2012թ.։ Այն բազմիցս միացել է «Թանգարանների գիշեր» միջազգային ակցիային եւ գործունեության ընթացքում ընդունել է հազարավոր այցելուների։

13:30 | 26.02.19 | Новости | 9710
Beeline вновь открыл музей связи после реконструкции. Первыми гостями обновленного музея стали ученики четвертого класса ереванской средней школы имени Чехова. Для школьников была организована экскурсия по компании и музею.
В Музее связи Beeline собраны предметы и материалы, связанные с историей развития телефонной связи в Армении, а также экспонаты, иллюстрирующие внедренные в стране современные технологии связи. Здесь посетители могут ознакомиться с эволюцией телекоммуникационного оборудования связи с начала ХХ века до современных цифровых средств фиксированной, мобильной и интернет-связи.
Экспозиция Музея также позволяет посетителям ознакомиться с интересными страницами из жизни армянских связистов, поможет узнать об их вкладе в дело восстановления связи в зоне землетрясения.
«Из-за масштабных ремонтных работ в головном здании Beeline мы были вынуждены приостановить работу музея, но с сегодняшнего дня с гордостью приглашаем всех желающих посетить наш обновленный музей связи, который теперь значительно вырос как по территории, так и по количеству экспонатов, число которых постоянно растет. К слову, все экспонаты музея, даже те, которые датируются началом XX века – в рабочем состоянии, и посетители могут лично в этом убедиться», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Музей связи Beeline расположен по адресу: Ереван, проспект Азатутян 24/1. Экскурсии бесплатны и проводятся по пятницам, по предварительной договоренности по эл. почте org@beeline.am или по телефону +37410290523.
Отметим, что Музей связи Beeline впервые был открыт в 2012 году. Музей неоднократно присоединялся к международной акции «Ночь музеев», а с экспозицией музея уже ознакомились тысячи посетителей.